Orijaus kelionės. Nuo karo Ukrainoje rusai slepiasi Dubajuje: kalbėti tiesos mums negalima (4)

31358
2022 m. kovo 16 d. 17:21
Vos prasidėjo karas Ukranijoje - pasiturintys rusai ėmė masiškai keliauti į Dubajų, atskrenda čia su bilietu į vieną pusę. Ir ketina kurį laiką pabūti, kiek tiksliai - patys nežino. Penktą kartą šiame Jungtinių Arabų Emyratų mieste apsilankęs žurnalistas Orijus Gasanovas sako, kad tiek daug rusų čia dar niekada nebuvo.

Rusams užsidarė Europa, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada ir daugybė kitų šalių, viena iš nedaugelio vietų, kur jie dar gali atskristi tiesioginiais reisais iš Maskvos ar Sankt Peterburgo yra būtent Dubajus. “Situacija Rusijoje yra tragiška, todėl turėjome išvykti”, - sako viena Orijaus kalbinta rusė. Kita jai pritarė ir pasiguodė, kad kol kaimyninėje Ukrainoje vyksta karas - ji namo grįžti nenori.

Filmuodamas į Dubajų atvykusius rusus Orijus tiesiai šviesiai išgirdo, kad kalbėti tiesos jie negali, nes bus pasodinti į kalėjimą.

“Mums draudžiama reikšti savo nuomonę, negalima ir protestuoti”, - liūdnai kalbėjo laidos pašnekovai. Nors buvo ir kitokių - stipriai paveiktų rusų propagandos, kurie atvirai smerkia ne Putiną, o Ukrainą. Taip pat laidoje pamatysite ir ukrainiečius, kurie šiuo metu ilsisi ir dirba Dubajuje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai