Lietuvos krepšinio rinktinė Rio de Žaneiro olimpines žaidynes pradėjo pergalingai, tačiau gerokai patampė nervus savo gerbėjams. Jono Kazlausko auklėtiniai pirmose rungtynėse 82:76 įveikė Braziliją (17:12, 31:12, 12:23, 12:24) prieš kurią pirmoje mačo pusėje pirmavo net 30 taškų pranašumu.

Didžiausia Lietuvos olimpinė viltis Rūta Meilutytė naktį iš sekmadienio į pirmadienį iškovojo bilietą į Rio de Žaneirą olimpinių žaidynių finalą. 19-metė lietuvė plaukė pirmame moterų 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje ir finišavo antra, iškart po 24-erių metų rusės Julijos Jefimovos.

J. Jefimova, kaip ir atrankos varžybose, vėl buvo greitesnė už lietuvę – 1:05,72 min. R. Meilutytė atplaukė antra – 1:06,44 min., nors pirmavo po pirmos distancijos pusės. Trečia pirmame pusfinalyje buvo švedė Jennie Johansson (1:07,06 min.). Bendroje pusfinalio įskaitoje mūsiškė – ketvirta. Ją dar aplenkė sezono lyderė 19-metė amerikietė Lilly King (1:05,70 min.) ir 23-ejų metų kinė Jinglin Shi (1:06,31 min.).