M360 konferencijoje viešėjusi verslininkė, kūrybinio mąstymo lektorė, Socialinių mokslų kolegijos direktorė Gabija Skučaitė dalinosi savo mintimis, iš kur atsiranda kūrybiškumas, kaip jį ugdyti ir kokią naudą iš kūrybinio mąstymo stiprinimo gauna verslas.

G. Skučaitė įsitikinusi, kad verslas turi nuo skaičių ir analitikos pereiti prie kūrybos. „Tik to reikia šiuolaikiniam vartotojui ir tik to reikės, nes visą mašininį darbą galės puikiausiai atlikti robotai ir jie labai gerai, tiksliai, kokybiškai tuos darbus padarys. Tai bus viena iš esminių mūsų kaip žmonijos sąlygų, kad žmogus turės tapti vis labiau kūrybiškas ir taip atskleis savo žmogiškąjį potencialą, o ne tą mašininį, kuris buvo įprastas industrinėje ekonomikoje“, - teigė ji.

Tačiau kūrybiškumas, pasak jos, turi būti derinamas ir su disciplina: jei žmogus kuria, tačiau iš to negaunama jokių rezultatų, vadinasi, procesas yra koordinuojamas blogai. „Kūrybiškumas nereikalauja chaoso nei galvoje, nei aplinkui. Jeigu yra chaosas, jis neveda prie rezultato. Todėl reikia visų pirma nusimatyti, kokio rezultato tu nori siekti, turėti galutinį terminą, žinoti, ko nori, mobilizuoti tas pastangas. Bet kokioje srityje, jeigu tu nori pasiekti rezultato, turi pakankamai disciplinuoti patį procesą“, - kalbėjo G. Skučaitė.

Daugiau žiūrėkite vaizdo įraše.