Didžiųjų Lietuvos bankų ekonomistai atsakė į klausimą, ar piniguose yra laimė (0)

1731
2018 m. vasario 4 d. 16:10
Idėjų ir pokyčių konferencijoje ketvirtadienį jungtinį pranešimą skaitę skirtingų komercinių bankų ekonomistai pasidalijo, ką iš tikrųjų mano apie pinigus ir ar reiktų kelti mokesčius Lietuvoje ar įvesti naujus. Po jungtinio pranešimo ekonomistams skriejo klausimai iš salės.

Vienas jų – prajuokino ekonomistus. Konferencijos dalyvis klausė, ar piniguose yra laimė.

„Reikia trumpo ar ilgo atsakymo, – juokėsi „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. – Jei trumpo – tai ne. Manau, kad pinigai padeda, ir yra svarbi, bet nepakankama sąlyga laimei, jeigu matematiniais terminais kalbėti.“

Tuo metu SEB banko prezidento patarėjas, vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda pritarė, kad ne piniguose laimė.

„Galiu pasakyti tai, ką jau ne vieną kartą pastaruoju metu sakiau. Reikalas ne piniguose, o laike, kurį tu skiri galvojimui apie pinigus. Kuo tu mažiau skiri – tuo laimė didesnė“, – teigė jis.

Vis dėlto „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas sakė, kad būtų kvaila nepripažinti, kad pinigai nėra svarbūs ir neatneša laimės.

„Yra geras posakis. Pinigas – geras tarnas, bet blogas šeimininkas. Tai šitą visą laiką reikia prisiminti, bet aš sakyčiau, kad pinigai yra svarbus elementas" - aiškino Ž. Mauricas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai