Geltonas karutis. Sklypo apželdinimo idėjos: kaip išsirinkti dekoratyvinius medžius ir 7 vijokliniai augalai privatumui sukurti (0)

18398
2021 rugpjūčio mėn. 28 d. 09:30
Dekoratyviniai medžiai sklype gali augti ne tik dėl grožio — su jais galima išspręsti kai kurias sklypo problemas. Bet žinant, kad medis sodinamas ilgiems metams, neretai pritrūksta drąsos tą sprendimą priimti.

Kad būtų lengviau išsirinkti iš didelės medžių įvairovės, laidoje “Geltonas karutis” paruošėme 7 principus, ir kiekvieną iliustravome su konkrečiais medžių pavadinimais. Sužinosite, kurie medžiai pasižymi gražia laja, nors genėti jų nereikia, kurie medžiai geriau tinka laisvo stiliaus sodyboje, kurie tiktų apsisaugoti nuo vėjo, o kurie — nuo kaimynų žvilgsnių.

Privatumui sukurti taip pat gali pasitarnauti ir įvairios lianos, liaudyje labiau žinomos kaip vijokliai. Vijoklinius augalus ypač vertina mažų sklypų savininkai — jie vietos užima mažai, o efektas didelis. Pakalbinome arboristą Leonardą Mekionį, kuris pasidalino net keletu pasirinkimų, kokius lipančius augalus galima pasirinkti sklypo apželdinimui, ir kur jie geriausiai auga.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai