Nusipelnę Lietuvai. Savanoriai – nuo garsenybių iki niekam nežinomų gėrio nešėjų (0)

12349
2022 gruodžio mėn. 11 d. 14:00
Jau šį sekmadieni per Delfi TV bus parodyta trečioji laida iš ciklo ,,Nusipelnę Lietuvai. Žmonės ir įvykiai, kurie formavo valstybę” , apie savanorystę Lietuvoje.

Seimas šiuos metus paskelbė savanorystės metais. Ta proga šalyje vyko renginiai ir akcijos, skatinančios savanorystes, pagerbiant tuos, kas savo pavyzdžiu moko visuomenę atsakomybės už savo valstybę, atjautos, bendruomeniškumo, tolerancijos, o taip pat visoje šalyje ir žinasklaidoje buvo prisiminti pirmieji Lietuvos savanoriai.

,,Man visada savanoriai asociavosi su tais lietuviais, kurie ėjo svanoriais 1918 - 1920 metais, o šiandien aš jaučiu pagarbą visiems savanoriams, kurie rūpinasi gyvūnais, ar senukus prižiūri, kiekvienas iš jų nusipelno lygavertės pagarbos už aukštą sąmoningumo lygį ir bandymą keisti pasaulį į geresnę pusę. Šauliai irgi yra ta pati savanorystės forma, jei zmogus jaučia poreikį karybai” - sako rašytojas Giedrius Druktenis.

Laidoje žiūrovai išvys įvairių sričių savanorių, nuo garsenybių iki niekam nežinomų gėrio nešėjų, kurie savanoriška veikla gražina pasaulį ir Lietuvą.

Aktorė Edita Užaitė, dirbanti telefoninės pagalbos srityje ,,jaunimo linijoje” , TV laidų vedėja Indrė Stonkuvienė, remianti ukrainiečius ir mamas, kurios ieško darbo ir veiklos, kol augina neįgalius vaikus, virtuvės šefas Gian Luca Demarco, dirbantis su stokojančiais ir ukrainiečiais, dainininkė Monika Linkytė, savanoriaujanti Nepale, šie ir kiti laidos herojai papasakos ką jiems duoda savanoriška veikla ir kaip ji įprasmina žmogaus gyvenimą.

"Jau penkerius metus Bernardinų bažnyčioje organizuojam Kalėdines vakarienes stokojantiems, dar važiuoju pas sesrį Teresą su labdaros renginiais, daugybę veiklų turiu savanriškų, nes tada aš jaučiuosi žmogumi. Taip įpratau nuo vaikystės dar gyvendamas Italijoje. Aš versle nesijaučiu gerai, man pinigai yra ,,kaifas” tada, kai aš gaminu su seserim Terese ir žinau, kad tai valgys stokojantys, kai ir jiems galiu išleisti pinigus”, sako kulinaras Gian Luca Demarco.

Laidoje savo įžvalgomis apie savanorystę ir jos svarbą valstybės gyvenime dalinsis rašytojas G. Drukteinis, istorikas A. Bumblauskas ir savanoriai, kurie savo veikla kuria stiprią Lietuvą.

,,Nusipelnę Lietuvai. Žmonės ir įvykiai, kurie formavo valstybę”, jau šį sekmadienį 9:00 val. per Delfi TV. Projektas finansuojamas "Spaudos, radijo ir TV rėmimo fondo" lėšomis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai