Delfi 11. Lietuvos ūkininkams – daugiau ES pinigų: kas naudos gaus iš tiesų (4)

40765
2020 m. liepos 22 d. 07:00
Europos Komisija sutiko Lietuvos ūkininkams didinti tiesiogines išmokas, tačiau Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus sako, kad, jei mes nepadarysime namų darbų ir pinigai vėl pateks keliems procentams ūkių, kaimų tai atneš pražūtį.

Apie tai, kokiu keliu eiti ir ką daryti, kad didesni pinigai visiškai nesugniuždytų kaimo, kalbame laidoje Delfi 11.

Pasak A. Svitojaus, šis augimas visgi maža Lietuvos pergalė ir dabar tik nuo mūsų priklauso kaip paskirstysime pinigus – ar juos, kaip iki šiol atiduosime stambiesiems (Žemės ūkio ministerijos duomenimis, 5 proc. ūkių pasiima 50 proc. paramos) ar sugebėsime sustiprinti smulkų ir vidutinį ūkį.

Europos parlamento narė Aušra Maldeikienė atkerta, kad reikia kalbėti ne tik apie pinigus, bet ir mokesčius ir tai, kad Lietuvos ūkininkams pagaliau reikia, kaip ir vokiečiams prisiimti socialinę atsakomybę – nuo teisingų atostogų darbuotojams iki teisingos statistikos, teikiamos ES.

Tiesioginės išmokos Lietuvos ūkininkams ateinančiame finansiniame laikotarpyje augs nuo dabartinių 177 eurų už hektarą iki 200 eurų 2022 metais. Vėliau išmokos kasmet turėtų šiek tiek augti pagal sudėtingą formulę artėdamos prie ES vidurkio. Įtvirtinta išlyga, kad 2027 metais minimali išmoka sieks 215 eurų už hektarą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai