Delfi tema. Žemės ūkis traukia šalies ekonomiką į viršų – ar įtaka neišblės (6)

19380
2020 lapkričio mėn. 19 d. 11:00
Lietuvoje keista situacija, nors pagal sukuriamą pridėtinę vertę – apie 700 eurus iš hektaro, kai Vokietijoje šis rodiklis siekia apie 3000 eurų – esame ES uodegoje, tačiau pats sektorius ekonomikai labai reikšmingas.

Ypatingai šią įtaką pajuntame krizių metu, kai bendras ekonomikos kilimas stabteli. Iš Lietuvos pirmus tris šių metų ketvirčius eksportuota žemės ūkio ir maisto produktų už 4301 mln. eurų, o importuota – už 3047 mln. eurų.

Teigiamas prekybos balansas, anot Žemės ūkio ministerijos, šių metų sausio – rugsėjo mėnesiais sudarė 1254 mln. eurų ir, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 40,1 proc.

Pastebimai augo ir lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų eksportas – jis padidėjo 9,8 proc., nors bendras lietuviškos kilmės eksportas sumažėjo 9,7 proc.

Apie tai, ar žemės ūkis ir toliau išliks vienu iš ekonomikos lokomotyvų ir ką daryti, kad jis taip pat nepradėtų menkti kalbamės su Tadu Povilausku, SEB banko ekonomistu, Sauliumi Daniuliu, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos vadovu, ir su Artiom Volkov ŽŪM Europos Sąjungos reikalų koordinavimo grupės vyriausiu patarėju.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai