Delfi rytas. Žaliavų kainų šuolis brangins prekes: ypatinga situacija – alkoholinių gėrimų rinkoje (1)

29639
2021 m. rugsėjo 8 d. 08:32
Šiandien UNESCO iniciatyva yra minima Tarptautinė raštingumo diena. Remiantis 2009 m. Jungtinių Tautų vystimosi programos duomenimis, Lietuvoje raštingų gyventojų procentas siekė 99is ir 7ias dešimtąsias. Tiesa, dabar daugelis išsivysčiusių valstybių jau net neberenka informacijos apie gyventojų raštingumą. Ar užtenka mokėti rašyti, kad būtum raštingas? Apie tai šį rytą pasikalbėsime su kalbininke, Vilniaus Universiteto Filologijos fakulteto Lietuvių kalbos katedros profesore Irena Smetoniene.

Kylančios algos, itin daug darbo pasiūlymų ir tam tikrų sektorių darbuotojų trūkumas – taip dabartinę darbo rinką apibūdina specialistai. Kokios darbo rinkos perspektyvos šį rudenį ir ko tikėtis darbo ieškantiems žmonėms, pasikalbėsime su vadovų paieškos įmonės „Master Class Lietuva“ partnere Laura Duksaitė-Iškauskiene.

Pastaruoju metu vis daugėja nuomonių, kad kainų prekės augs kur kas sparčiau nei iki šiol. JAV metinė infliacija šiemet buvo didžiausia per paskutinius 13 metų. Lietuva šiuo metu skaičiuoja beveik 5-ių procentų metinę infliaciją, o šis rodiklis tiesiogiai susijęs su kainų augimu. Tad šį rytą kalbėsime, kokius kainų šuolius gali pajusti lietuviai jau visai netrukus? Su mumis verslininkas „Švyturio-Utenos alaus“ ir „Carlsberg“ Baltijos šalyse vadovas Rolandas Viršilas ir ekonomistas Marius Dubnikovas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai