Delfi rytas. Vokietijoje sparčiai auga sergamumas COVID-19, bet Velykos bus: Berlyne gyvenančios lietuvės įspūdžiai (0)

44921
2021 m. kovo 26 d. 08:10
Vokietijoje kasdien nustatoma dešimtys tūkstančių naujų susirgimo koronavirusu atvejų, dėl sparčiai augančio sergamumo valdžia įvedė izoliacijos režimą. Kaip atrodo gyvenimas šioje šalyje ir kaip Velykas sutiks vokiečiai, kalbėsime su Berlyne gyvenančia rašytoja ir žurnaliste Lina Ever-Neverbickiene.

Pandemijos metu politikai negali su visuomene bendrauti gyvai – Seimo ir miesto tarybų nariai nebegali vykdyti susitikimų su savo bendruomenės nariais, dalyvauti renginiuose ar priimti lankytojų Seime ar savivaldybėje. Tad dvylika politikų tapo ankstyvaisiais naujo lietuviško startuolio „Polltix“ naudotojais. Kuo ypatinga ši platform air kaip tai padės palaikyti ryšį tarp visuomenės ir politikų, kalbėsime su viena iš „Polltix“ kūrėjų Donara Barojan ir politiku Domu Griškevičiumi.

Šį sekmadienį suksime laikrodžius valanda į priekį – gyvensime vasaros laiku. Net 84 procentai europiečių palaiko siūlymą atsisakyti laiko sukiojimo, 62 procentai Lietuvos gyventojų norėtų, kad atsisakius kasmetinio laiko sukiojimo šalyje liktų vasaros laikas. Žmonės tokį norą pagrindžia tuo, kad laiko sukiojimas neigiamai veikia jų savijautą. Tad apie laiko sukiojimą ir miego problemas pasikalbėsime su Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologe prof. Mameniškiene.

Ar dažnai peržiūrite savo namų vaistinėlę ir išmetate senus, pasibaigusius galioti vaistus? Vaistininkai akcentuoja, kad gyventojai tablečių su pasibaigusiu galiojimu nebegeria, tačiau neretai vaistinėlėse užsibūna įvairūs tepalai. Apie tai, kaip juos naudoti ir kokias klaidas darome, papasakos „Gintarinės vaistinės“ vaistininkas Tadas Labanauskas.

„Delfi rytą“ vainikuoja premjera. Atlikėjas Kazimieras Likša pristatys savo naujausią darbą – dainą ir muzikinį klipą „Pasikeisk“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai