Delfi rytas. Vadovas – tik vyras, kambarinė – tik moteris: kaip žiniasklaida skirsto profesijas pagal lytis (0)

22587
2023 kovo mėn. 24 d. 11:00
Naujai atlikta analizė parodė, kaip žiniasklaida suskirsto profesijas ar pareigas į vyriškas ir moteriškas. Pavyzdžiui, kaip ryškiai „moteriškos“ profesijos žiniasklaidoje matomos: kambarių tvarkytoja/kambarinė, manikiūrininkė, auklė, valytoja, mokytoja, slaugė ir kitos. O jeigu vadinamąją moterišką specialybę pasirenka vyrai – jie žiniasklaidoje matomi kaip išskirtiniai ar ypatingesni. Daugiau apie analizę ir tokių tendencijų žalą kalbėsime su Vilūne Kairiene, žiniasklaidos analizės bendrovės „Mediaskopas" duomenų sprendimų ir analizės vadove ir Vilma Gabrieliūte, lygių galimybių integravimo eksperte iš Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos.

Jau gegužės 11-12 dienomis vyks didžiausia inovacijų konferencija Baltijos šalyse LOGIN 2023. Viena iš LOGIN konferencijos metu gvildenamų temų bus ilgaamžiškumas. Daugelis ekspertų tikina, jog gyvensime sveikiau ir ilgiau. Tačiau kartu vis dažniau pasigirsta kalbų apie diskriminaciją darbe dėl amžiaus, vadinamąjį eidžizmą. Daugiau apie tai pasikalbėsime su Antanu Kairiu, Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentu.

Naujausio „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršruto gide taps poezija. Kuriame lange negesdavo poeto Pauliaus Širvio, bijančio tamsos, šviesa? Kokias eiles Barborai Radvilaitei skyrė vienintelis XVI a. LDK sostinėje gyvenęs ispanas? Apie naujausią maršrutą, kuriuo einant susipažinsite su 17-ka eilėraščius įkvėpusių vietų ir istorijų, kalbėsime su maršruto sudarytoju ir gidu Donatu Jokūbaičiu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai