Delfi rytas. Psichiatras Marcinkevičius: kas yra pandeminis nuovargis ir kaip iš jo išbristiir medikės rekomendacijos mažylių tėvams: socializuotis ar izoliuotis? (0)

29629
2020 m. gruodžio 7 d. 16:53
Nuo trečiadienio įsigalios dar griežtesnės karantino priemonės, kurios, tikimasi, padės suvaldyti pandemijos paplitimą Lietuvoje. Nors vaikų darželiai paliekami veikti, bet tėvams, kurie turi galimybę dirbti iš namų, rekomenduojama nevesti savo mažųjų į ikimokyklines ugdymo įstaigas. Tačiau tėvams dirbti iš namų ir prižiūrėti mažylius tampa sunkiai įveikiama misija, tad kaip elgtis tėvams ir kaip apsaugoti mažuosius nuo Covid-19 ir, žinoma, kitų ligų, kalbame su vaikų gydytoja Indre Plėštyte-Būtiene.

„Delfi ryte“ kalbėsime apie pandeminį nuovargį. Europos Komisija savo rekomendacijose rašo, kad nuovargis nuo pandemijos ir psichikos sveikatos problemos yra natūralios dabartinės padėties pasekmės. Kokių ilgalaikių psichinių pandemijos pasekmių galime tikėtis, ką daryti su pandeminiu nuovargiu, kaip atskirtis ir vienišumas gali paveikti sveikatą, kalbame su Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovu gydytoju psichiatru Martynu Marcinkevičiumi.

Šiemet žmonės anksčiau puošia kalėdines eglutes, nes nori namuose susikurti šventinę nuotaiką, tad siūlome kiek anksčiau pagalvoti ir apie šventinį stalą. O kad tai padaryti būtų lengviau, Alfas Ivanauskas dovanoja išankstinę kalėdinę dovaną – šventėms skirtą knygą, kurią skaityti galėsime visiškai nemokamai. Sefas turi ir daugiau staigmenų, tad apie visas jas pasikalbėsime, o Alfas taip pat pokalbio metu pagamins šventinę silkę ir pasidalins receptu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai