Delfi rytas. Paprastai gydomos infekcijos nusineša tūkstančius gyvybių: kada bakterijos tampa atsparios vaistams? (1)

51036
2021 lapkričio mėn. 24 d. 09:00
Kiekvienais metais Europoje miršta 33 tūkstančiai žmonių dėl bakterinių infekcijų, kurių nebeveikia antibiotikai. Kodėl bakterijos tampa atsparios antibiotikams ir kokios didžiausios jų vartojimo klaidos – apie tai pokalbis su farmakologe Simona Stankevičiūte.

Šiemet vyks jau 6-tasis nacionalinis kultūros forumas, kuris šįkart sieks atkreipti dėmesį į kultūros svarbą šių dienų švietimo sistemoje. Daugiau apie forumo misiją ir tikslus kalbėsime su asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vadove Milda Laužikaite ir prekės ženklų ir paslaugų dizaino agentūros CRITICAL dizaino strategas, Tarptautinės dizaino tarybos ICoD viceprezidentas, Lietuvos dizaino asociacijos Valdybos narys, Vilniaus dailės akademijos lektorius Jonas Liugaila.

Jau nuo 2018 metų pradžios Lietuvos raudonasis kryžius pradėjo programą „Šilti apsilankymai“, kurios tikslas– padėti vyresnio amžiaus žmonėms kuo ilgiau kokybiškai gyventi savo namuose – saugant jų savarankiškumą, skatinant rūpintis savimi, padedant rasti galimybes būti reikalingu vietos bendruomenėse. Taip pat šiemet tęsiama ir akcija „Šviesių minčių Kalėdos“, tad apie visa tai pasikalbėsime šį rytą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai