Delfi rytas. Naujų COVID-19 atvejų skaičius auga, kol nepanaudotų vakcinų – šimtai tūkstančių: ar juodąjį scenarijų pasieksime dar vasarą? (34)

72378
2021 m. liepos 14 d. 08:11
Nelikus vakcinų nuo COVID-19 trūkumo, ji tiekiama savivaldybėms pagal jų nurodytus poreikius, tačiau, Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, dalis savivaldybių prašo kiekius vakcinų kiekius mažinti. Apie susidariusią situaciją kalbame su Sveikatos apsaugos ministro patarėja Justina Aleksaite. Iš karto po to temą apie epidemiologinę situaciją tęsime su infekcinių ligų specialistu prof. Sauliumi Čaplinsku.

Jau kelintą savaitę iš eilės Lietuvą alina tropiniai karščiai, kurie neslūgsta net naktimis. Sinoptikai fiksuoja naujus rekordus ir panašu, kad toks karštis dar išsilaikys. Ar tokie orai yra anomalija ir kiek didelis temperatūrų svyravimas susijęs su klimato atšilimu, pokalbis su VU Chemijos ir geomokslų fakulteto mokslininku klimatologu dr. Justinu Kilpiu.

Europos, o kartu su ja ir Lietuvos visuomenė sparčiai sensta. Duomenų apie vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo pokyčius mūsų šalyje surinkta gana nedaug, vis tik paskutinis tyrimas parodė, kad Lietuvos penkiasdešimtmečiai ir vyresni žmonės yra vieni labiausiai gyvenimu nepatenkintų visoje Europoje. Kaip pagerinti gyvenimą ir psichologinę būseną vyresniame amžiuje, kalbėsime su psichologe Monika Kuzminskaite.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai