Delfi rytas. Mokyklose – šimtai Covid-19 protrūkių: ar įmanomas tolimesninis kontaktinis mokymas ir kokių priemonių imsis ministerija?

63951
2021 m. spalio 19 d. 08:16
Daugiau nei pusė visų Covid-19 ligos protrūkių fiksuojama ugdymo įstaigose. Dėl to buvo svarstoma moksleivių rudens atostogas prailginti, vis tik vakar patikslinta, kad to daryti kol kas neketinama. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl epidemiologinės situacijos artimiausiomis dienomis žada tartis su Nepriklausomų ekspertų patariamąja taryba. Kodėl susidarė tokia situacija mokyklose ir kaip planuojama suvaldyti prastėjančią epidemiologinę situaciją, šį rytą kalbėsime su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleriu Juliumi Lukošiumi.

Dėl pandeminės situacijos Vyriausybė primygtinai prašo visus galinčius dirbti nuotoliniu būdu. Atrodytų, tai jau nebe naujiena nei darbuotojams, nei darbdaviams. Tačiau ar iš tiesų išmokome dirbti nuotoliu, kaip tai veikia darbo santykius, žmonių psichikos būklę ir ar iš esmės pakeis darbo santykius? Apie tai — pokalbis su verslo psichologe Laura Rimkute.

Šį rytą bus pristatytas pirmasis tyrimas apie tos pačios lyties šeimų padėtį Lietuvoje, kurį inicijavo Lietuvos žmogaus teisių centras. Šį tyrimą praėjusią savaitę į savo pašto dėžutes gavo ir visi Seimo nariai. Su kokiomis problemomis kasdienybėje susiduria poros, kokių sprendimų tikisi iš politikų ir kaip LGBTQ bendruomenės nariai jaučiasi gyvendami Lietuvoje, šį rytą kalbėsime su Tolerantiško jaunimo asociacijos vadovu Artūru Rudomanskiu.

Adrenalinas, įtampa, drama ir netikėtos užduotys – tokius iššūkius priėmė Delfi TV realybės šou „Kieno didesni“ dalyviai. Šiame automobilių šou varžosi žinomi Lietuvos veidai, tarp kurių muzikos grupė „8 Kambarys”, garsūs socialinių tinklų veidai ir profesionalūs lenktynininkai. Būtent profesionalų komanda šiandien mūsų laidoje – lenktynininkai Benediktas Čirba ir Paulius Reisas.

O gydytojas Valerijus Morozovas atsako į žiūrovų klausimus: ką daryti jaučiant širdies permušimus ir kodėl vargina prakaitavimas?

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai