Delfi rytas. Apie šį vėžį kalbėti gėdijasi: du iš trijų susirgusių miršta, nors laiku aptikus pagydyti galima be didelių pasekmių (0)

28979
2022 gegužės mėn. 25 d. 11:00
Net du iš trijų pacientų, kuriems nustatomas storosios žarnos vėžys, miršta. Tai antras pagal mirtingumą onkologinis susirgimas Lietuvoje. Anksti diagnozavus ligą, ją galima išgydyti be didesnių pasekmių, tačiau pusei pacientų ji nustatoma pavėluotai – kai pasiekia 3-4 stadiją. Tad kas lemia šios ligos išsivystymą ir kas galėtų padėti pagerinti statistiką, kalbėsime su Santaros klinikų Abdominalinės chirurgijos gydytoju profesoriumi Tomu Poškumi.

Nuo birželio 4 d. Delfi TV eteryje pasirodo nauja laida „Savanoriai“. Kokia gyvenimo ir vaikystės patirtis veda link to, kad žmogus nusprendžia ieškoti prasmingos veiklos, ką duoda savanorystės patirtis pačiam savanoriui ir tiems, kam jis padeda? Šie ir kiti klausimai bus gvildenami atviruose pokalbiuose, o naują laidą pristatys jos kūrėja Ligita Juknevičiūtė ir pirmosios laidos herojė aktorė Edita Užaitė.

Energetika šiomis dienomis linksniuojama itin dažnai, dažniausiai kalbant apie kainas ir geopolitinę padėtį. O ar perspektyvu išmanyti šią sritį ir kokios mokymosi bei darbo galimybės energetikos sektoriuje? To klausime „Vilnius Tech“ atstovės, Elektros inžinerijos katedros vedėjos prof. dr. Sonatos Tolvaišienės ir „Ignitis grupės“ valdybos narės Živilės Skibarkienės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai