Ateities karta. Plastiko pinklėse: ar dar įmanoma ištrūkti ir kas už tai sumokės? (6)

17818
2021 lapkričio mėn. 21 d. 10:00
Keturių asmenų šeima per metus sukūria dvi tonas šiukšlių, iš jų 250 kg sudaro plastikinės pakuotės – tai virš 7000 plastikinių maišelių ir 500 gėrimų butelių.

Europiečiai kasmet išmeta 26 milijonus plastiko pakuočių, iš jo perdirbama vos 30 proc.

Laidos „Ateities karta“ studijoje išsirikiuos šiukšlių dėžės ir laidos vedėjas Juozas spręs pakuočių tvarkymo organizacijos vadovės Eglės užmintą galvosūkį. Ar jam pavyks tiksliai atsakyti, kur mesti traškučių pakelį, šokolado popieriuką ar kūdikio sauskelnes?

Kiek egzistuoja plastiko rūšių? Kuris plastikas blogiausias ir koks perdirbamas sunkiausiai? Kodėl nerūšiuodami savo šiukšlių už jų išvežimą sumokame du kartus? Kiek trunka plastikinio maišelio gyvenimas? Kuris daiktas naudojamas mūsų buityje, anot tinklaraštininkės Simonos Burbaitės, yra pats netvariausias? Ir kas gaminama iš surinkto ir perdirbto plastiko?

Taip pat laidos žiūrovai išvys įdomias iniciatyvas: pakuotę iš vaško medui laikyti, kavinę parduotuvę, kur galite ateiti apsipirkti su savo puodeliu ar tuščiu stiklainiu bei salelę prekybos centre, kur kosmetikos galite įsigyti be pakuotės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai