Ateities karta. Naftos atliekos kosmetikos priemonėse. Ką išties tepame ant kūno? (1)

33466
2021 lapkričio mėn. 29 d. 20:00
Laida „Ateities karta“ kūrėjai kvies kalbėti ir diskutuoti apie mūsų kasdien naudojamą kosmetiką, jos grėsmes sveikatai ir iššūkius aplinkai.

Ar kosmetika vis dar bandoma ant gyvūnų? Ar natūrali kosmetika geresnė už gaminamą pramoniniu būdu? Ką reikia žinoti apie kosmetikos ženklinimą? Ar kosmetikos rinka yra gerai reglamentuota ir prižiūrima? Ar galime būti saugūs dėl tų gaminių, kuriuos tepame ant odos?

Aromaterapeutė, natūralios kosmetikos gamintoja Rūta Malkutė sako – aromatinės medžiagos iš kai kurių kosmetikos gaminių, kvepalų gamtoje gali nesuirti 500 metų. „Šios medžiagos kaupiasi dirvožemyje, ore – ir tai yra tarša“, - sako natūralios kosmetikos gamintoja ir pridūria, kad 25 proc. miesto taršos sudaro kosmetikos priemonės.

„Naftos pramonės produktų galima rasti kosmetikos gaminiuose. Tai, kas lieka naftą perdirbus iki dyzelino, dar kartą perdirbama ir naudojama kosmetikos pramonėje“, - pasakos Rūta ir pasiūlys pasigaminti naminį dezodorantą vos iš trijų sudedamųjų dalių.

Gydytoja dermatovenerologė Giedrė Narkienė atskleis, kurios kosmetikos priemonės yra pavojingiausios mūsų sveikatai. „Aš asmeniškai niekada nepirkčiau antiperspiranto. Jį, mano nuomone, reikėtų išrašyti kaip receptinį preparatą“, - sako medikė.

Lietuvos gamtos fondo vadovas Edmundas Greimas pakvies laidos žiūrovus prie Neries pažvejoti... plastiko dalelių. Laidos filmavimo komandai pavyks po mikroskopu pamatyti smulkias plastiko daleles, kurios tikėtina vandenyje atsirado iš mūsų naudojamų kūno šveitiklių ar dantų pastos. Kaip suprasti pažiūrėjus į kosmetikos gaminio buteliuką, kad jo sudėtyje gali būti mikroplastiko?

Iš ko daromas muilas? Lankysimės naminio muilo gamybos fabrike. Muilą gaminanti Rūta papasakos, ką gali ir ko negali muilas. Laidos žiūrovai išvys galbūt ateities kosmetiką – milteliai, kuriuos ištirpinus šiltam vandenyje, virsta muilu ar dušo geliu.

Studijos viešnia žolininkė Adelė Karaliūnaitė rėš: „man 67 metai, naudoju truputį pudros ir lūpdažį. Kažin ar vieną lūpdažį sunaudoju per 6 metus. Aš nesuprantu, kodėl žmonės galvoja, kad jiems tiek daug reikia“. Kosmetologas Robertas Kantauskas paneigs įsitikinimą, kad tik brangi kosmetika yra gera ir stebuklingai veiks odą. Jis sako – užtenka vos kelių kosmetikos priemonių.

Žiūrėkite laidą „Ateities karta“ lapkričio 29 d. 20 val. per DELFI televizija ir delfi.lt portale.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai