Alyvuogių aliejaus someljė: „Extra virgin“ nebėra kokybės ženklas — taip žymimi ir nuodingi lubrikantaipatarimai, kaip išsirinkti gerą produktą (3)

50493
2019 m. lapkričio 8 d. 12:53
Nauja šeštadieninė ALFAS LIVE laida pakeis Jūsų gyvenimą. Jūs negalėsite to atmatyti, atgirdėti, apsimesti, kad nežinote. Gali būti, kad išmesite pusę virtuvės. Ir labai gali būti, kad pradėsite daryti tai, ko neįsivaizdavote darantys. Pavyzdžiui, šokoladinį pyragą valgysite ne su ledais, o apšlakstę jį alyvuogių aliejumi. Dar gražiau: jūs pradėsite gerti aliejų!
Galite netikėti: pagyvensime, pažiūrėsime.

Šį šeštadienį #alfodidysiskulinarinissou laidoje ALFAS LIVE viešės alyvuogių aliejaus žinovė Liana Davletšina. Prieš gerus dešimt metų moteris metė perspektyvią teisininkės karjerą ir tapo pirmąja sertifikuota alyvuogių aliejaus degustuotoja Rytų Europoje bei vienintele alyvuogių aliejaus someljė Lietuvoje. Pokyčių priežastis – vos šaukštas tikro alyvuogių aliejaus. Jis šokiravo ir apvertė Lianos gyvenimą aukštyn kojomis.

Jūs turbūt žinote, kad pirkti reikia aliejų, kurio etiketėje parašyta „Extra virgin“? Bet gal dar nežinote, kad šiais laikais kaip tik alyvuogių aliejus yra labiausiai klastojamas maisto produktas pasaulyje, todėl šis užrašas praktiškai nieko nereiškia, nes juo gali būti pažymėtas ir iš pernokusių, supuvusių, kirmėlėtų alyvuogių išspaustas aliejus, kurį aliejaus žinovė vadina „lempiniu“ – beverčiu, o gal net ir organizmui žalingu riebiu tepalu.

Jūs turbūt žinote, kad yra aliejų skirtų kepti, virti ir salotoms. Bet gal dar nežinote, kad tai yra visiškas mitas, tiksliau, toks užrašas aliejaus etiketėje yra vienas ženklų, kad aliejus yra nieko vertas. Kokybiškas aliejus yra universalus: jį sveika gerti, valgyti, tepti odą, virti, kepti ir taip toliau.

Ir tai tik keli pavyzdžiai iš daugybės laidoje sugriautų mitų. Kaip skaityti etiketę, į kokią tarą pilstomas ir kiek kainuoja geras aliejus, kokias klaidas daro taupūs lietuviai – tai ir dar daugiau sužinosite ALFAS LIVE.

Draugiškas patarimas: dar prieš laidą iškraustykite virtuvės spinteles ir visus aliejus, kuriuos rasite, atsineškite prie ekrano. Taip pat turėkite nedidelę taurelę. Liana pamokys aliejaus degustavimo ABC, nes pirmas žingsnis norintiesiems suprasti, kas yra geras aliejus – ragauti!

Žiūrime, ragaujame ir žinome, nes žinojimas valdo!
Kur? DELFI TV
Kada? Šeštadienį 10.00 val.

Alfas Ivanauskas 2019 m. iniciavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 300 kulinarinių knygų kolekciją.

Alfas Ivanauskas pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

Alfas Ivanauskas ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Autorinė Alfo Ivanausko knyga „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

Alfas Ivanauskas yra 9 kulinarinių knygų autorius, netrukus pasirodys ir dešimtoji.

2014 m. VMG ir Alfo Ivanausko kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

2014 m. išleistas Alfo Ivanausko iniciatyva pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“ ir padovanotas visoms šalies mokykloms.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai