Alfo receptas. Sultinga jautiena su ananasais azijietiškai (1)

18687
2021 gruodžio mėn. 14 d. 13:00
Ypatingai sultinga jautiena, kuri sprogdins skonio receptorius, kartu su Azijos kraštų prieskoniais.

1 morkos
½ svogūno
½ paprikos
2 skiltelių česnako
1 nedidelio gabalėlio imbiero
2 stiebelių svogūnų laiškų
2 aitriųjų marinuotų paprikų
½ ananaso
220 g šviežio sausai brandintos jautienos mentės didkepsnio „Black Angus“
½ baltojo ridiko
3 šaukštų moliūgų sėklų ir rapsų aliejaus
4 šaukštų terijakio padažo
Žiupsnelio nerafinuoto cukranendrių cukraus
3 šaukštų padažo „Special Mango-Chili“
1 puodelio žaliosios arbatos „Quince Ginger“
1 šaukšto kukurūzų arba bulvių krakmolo
5 šaukštų vandens
2 česnakų laiškų
Žiupsnelio druskos

1. Morkas, svogūną ir papriką supjaustykite specialia pjaustykle šiaudeliais, česnaką susmulkinkite, imbierą supjaustykite griežinėliais, svogūnų laiškus susmulkinkite, aitriąsias marinuotas paprikas susmulkinkite. Nupjaukite ananaso žievę ir išpjaukite viduriuką, ananasą supjaustykite gabalėliais. Šviežią sausai brandintos jautienos mentės didkepsnį „Black Angus“ supjaustykite pailgomis juostelėmis. Baltąjį ridiką skustuku supjaustykite plonomis juostelėmis.
2. Keptuvėje su gerai įkaitintu moliūgų sėklų ir rapsų aliejumi apkepkite jautieną, česnaką ir imbierą. Jautienai apkepus, ją išimkite į atskirą indą. Į keptuvę įpilkite šaukštą aliejaus ir apkepkite pjaustytus svogūnus, morką ir papriką. Į daržoves taip pat įdėkite pjaustytas marinuotas paprikas, įberkite druskos.
3. Kai daržovės lengvai apkeps įdėkite ananaso gabaliukus, įpilkite terijakio padažo, įberkite nerafinuoto cukranendrių cukraus, įpilkite padažo „Special Mango-Chili“ ir ½ puodelio žaliosios arbatos „Quince Ginger“ bei viską išmaišykite. Toliau nuolat maišant supilkite su vandeniu sumaišytą krakmolą.
4. Kai padažas sutirštės, sudėkite jautieną, pjaustytus svogūnų ir česnakų laiškus ir išmaišykite. Patiekite su virtais ryžiais, papuoškite baltojo ridiko juostelėmis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai