Alfas live. Superuogos – nenusileidžiančios nei mėlynėms, nei šilauogėms, kurias būtina valgyti ir auginti darže (2)

43776
2021 liepos mėn. 24 d. 10:00
Lietuvoje galime didžiuotis plačiu savų uogų bei vaisių racionu. Tačiau vienos uogos yra populiaresnės ir dažniau vartojamos, kitos nepelnytai primirštamos.

Ar esate girdėję apie miedlievas? Jos jau užima superuogų pozicijas. Šio šeštadienio „Alfas Live“ laidoje sužinosime, kas gi tos medlievos bei kuo jos ypatingos? Ir kur galima naudoti šias uogas?
„Medlievas daugiausia naudoti galima konditerijoje, bet taip pat galite jas naudoti ir kitur. Iš jų gali būti gaminamas labai geras vynas. Tikrai verta paskanauti, ypatingai vyndariams. Ir nereikia kažkokių ypatingų žinių ar priemaišų. Taip pat galite pasigaminti labai gerą sirupą, kurį galima pamaišyti su svarainių sirupu. Galima daryti kombučią, kuri Lietuvoje yra gana populiari. Pats net esu davęs uogų lietuvių gamintojams. Galima jas liofilizuoti, tai gana netikėta. Nes galvojome, kad nepavyks dėl kietos žievelės, pasirodo, kad viskas gerai, galima jas sutrinti ir naudoti kaip miltelius, kurie būtų naudojami kaip vitaminų bomba. Galima naudoti gaminti pastilėms, bet dar neradau kam pateikti pasiūlymo tai išbandyti ir paeksperimentuoti. Taip pat galima gaminti alų, tik reikia tam rasti tinkamą aludarį“, – pasakos uogų augintojas Gintaras Kikas.

Taip pat žiūrovų laukia grill baklažanas – tikra iškylos žvaigždė ir dvisluoksnė uogienė su braškėmis ir apelsinais. Be to, iš jaunosios kulinarės Smiltės sužinosite, kaip pasigaminti gardžiuosius mėsainius su sūriu. Apie viską – jau šį šeštadienį ALFAS Live laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai