Alfas live. Nepaprastas bičių gyvenimas ir kokių dar dalykų nežinome apie medų? (2)

26265
2021 m. kovo 5 d. 15:00
Tikriausiai kiekvienas medų žinome nuo vaikystės. Jis gali būti puikus vaistas, skanus desertas ar net cukraus pakaitalas.

Tačiau ar tikrai gerai nusimanome apie medų? Kokių rūšių medaus galime rasti parduotuvėje? Ir kuris iš jų yra pats vertingiausias? Šio šeštadienio ALFAS LIVE laidoje sužinosime, kuo skiriasi bičių pikis, duonelė ir žiedadulkės? Ir kokios ypatingos yra bitės bei kaip gyvenimas verda aviliuose?

„Medus yra puikus energijos šaltinis. Labai įdomus faktas, kad viena bitė darbininkė gyvena iki 5–6 savaičių ir per tas 6 savaites atneša dešimtadalį arbatinio šaukštelio medaus. Tiek atneša viena bitutė, o mes valgome vieną šaukštelį į arbatą, kitą į burną. Pagalvokite, kiek reikia bičių, kad atneštų tokį kiekį medaus? Ir žinoma, medaus reikia ir joms pačioms, kad gyventų ir išgyventų. Dar vienas įdomus faktas iš bičių gyvenimo yra tai, kad bitė vasaros metu išgyvena iki 5–6 savaičių, o žiemą iki 5–6 mėnesių, visada liepiu žmonėms pagalvoti apie save, kuo daugiau dirbsime, tuo mažiau gyvensime, žūrint į bičių pavyzdį“, – pasakos broliai bitininkai, broliumedus.lt įkūrėjai Ignas ir Vilius Jackevičiai.

Taip pat žiūrovų laukia gaivus užkandis su bananais dievinantiems krevetes ir lengvai paruošiamas falafelių apkepas. Apie viską – jau šį šeštadienį Alfas Live laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai