Alfas live. Lektorė atskleis: kaip ir kur ieškoti paparčio žiedo?kokius patiekalus reikėtų gaminti ir valgyti per Jonines? (16)

11285
2021 birželio mėn. 19 d. 10:00
Paparčio žiedo ieškojimas, laužai ir trumpiausia metų naktis. Taip tai – Joninės. Džiaugiamės turėdami laisvadienį ir galėdami paminėti šią šventę. Tačiau ar tikrai žinome, kas yra tos tikros Joninės? Ką iš tikrųjų reiškia ši šventė, kokius papročius mes pamirštame, ir kaip jas reikėtų švęsti? Šio šeštadienio „Alfas Live“ laidoje sužinosime, ką reikėtų žinoti apie Jonines, ir kurgi ieškoti to paparčio žiedo?
„Paparčiai sporuojasi liepą, rugpjūtį. Beveik visi panašiai. Aišku, kad tų sporų nerasi, bet galbūt kažkurie pradės tai daryti anksčiau. Nes šiais metais gamta visai kitaip atsiskleidžia. Na, o papartis neturi žiedo, bet tikriausiai todėl žmonėms ir buvo įdomu, kad jis nežydi ir turi tokius magiškus, antgamtiškus dalykus.

Anksčiau sakydavo, kad jei turi paparčio kepurę ir ją užsidedi – tampi nematomu. Jei turi paparčio šakelę – gali daryti magiškus dalykus. Pavyzdžiui, pamosuoju ir žmogus tampa sveikas arba su ja užburiu ką nors. Jam suteikta tokia magiška, religinė prasmė. Ir kadangi jis toks nepaprastas, ir neturi žiedo – visiems reikia tą žiedą rasti. O kaip rasti tą žiedą? Kai aš pati vedu Rasos šventę ir žmonės nori rasti šį žiedą, būna įvairiausių įdomybių.

Ieško jonvabalių, padeda kažką švytinčio. Bet aš noriu pasakyti, kad tas ieškojimas nebūtinai turi būti dėl to, kad jį rastumėte. Nueikite į mišką, pabūkite, pagulėkite po paparčiu ar vienas, ar dviese. Pajauskite gamtos gylį ir grožį“, – pasakos Dr. Daiva Šeškauskaitė – dainų atlikėja, muzikantė, lektorė, apeigų vedėja ir renginių organizatorė.

Taip pat žiūrovų laukia kokakolos skonio tinginio ledai, sultingas kolekcinis burgeris ir neatsivalgomas grybų šašlykas. Be to, sužinosite, kaip savo šuneliams pagaminti mėlyną pastą, kuri skirta ne tik dantims. Apie viską – jau šį šeštadienį ALFAS Live laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai