Alfas live. Gydytoja dietologė: maistingiausių kruopų penketukas ir kodėl šiame sąraše nėra ryžių? (1)

20181
2021 birželio mėn. 5 d. 10:00
Kruopos yra neatsiejama mūsų maisto raciono dalis. Tačiau ar kada susimąstėte ar gerai jas ruošiame? Kaip išsirinkti pačias geriausias ir maistingiausias kruopas?

Šio šeštadienio „Alfas Live“ laidoje išsiaiškinsime, kaip reikėtų paruošti kruopas, kad jose išliktų, kuo daugiau naudingų medžiagų? Kokios kruopos yra naudingiausios? Ir ką daryti, jei nemėgstate kruopų? Kaip jas prisijaukinti?

„Kuo įvairesnis mūsų racionas kiekvienoje maisto produktų grupėje, taip pat ir kruopų grupėje, tuo mūsų organizmui yra geriau. Nesakykime, kad kažkokia kruopa sveikam žmogui yra nuodas ar absoliutus gėris. Kuo tų kruopų įvairovė bus didesnė, tuo bus naudingiau. Kalbant apie maistingumą, nes būtent maistingumas parodo kruopos vertę. O maistingumas yra maisto medžiagų kiekis kalorijų vienete. Maistingiausios kruopos būtų mums gerai žinomi grikiai, avižos, perlinės kruopos, bolivinė balanda ar kitaip „kinva“ ir į šį penketuką šokteltų kviečių kruopos. Svarbu paminėti, kad miniu tas kruopas, kurios yra pilno grūdo“, – pasakos medicinos mokslų daktarė, gydytoja dietologė, klinikos įkūrėja ir vadovė Edita Gavelienė.

Taip pat žiūrovų laukia neatsivalgomi paukštienos iešmeliai, kurie išves iš proto šašlykų mėgėjus ir itališki bulvių virtinukai su šonine ir špinatais, kurių bus vis negana. Be to, sužinosite kaip paruošti kiaušinių lukštus, kurie bus neišsenkamas kalcio šaltinis jūsų šunims. Apie viską – jau šį šeštadienį ALFAS LIVE laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai