Vokietijos karinės technikos atvykimo į Lietuvą akimirkos (1)

16466
REUTERS
2017 m. vasario 25 d. 22:44
Penktadienį į Šeštokų geležinkelio stotį atvyko pagrindinė vokiečių karinė technika, skirta NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje. Tarp jų - 20 pėstininkų kovos mašinų "Marder", inžinerinis tankas "Dachs", šarvuotoji remonto ir evakavimo mašina "Bergepanzer". Taip pat į Lietuvą atgabenti ir penki tankai "Leopard2" bei šarvuotoji tiltatiesė "Biber".

Į Ruklą, kur dislokuotas NATO priešakinių pajėgų batalionas, atvykusią sunkiąją karinę techniką pergabena Belgijos karių logistikos kuopa su savo technika, sakoma Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime.

Atgabenus pagrindinę techniką tarptautinis NATO priešakinių pajėgų batalionas Lietuvoje bus pajėgus pradėti treniruotes. Pirmosios pratybos su Lietuvos kariais numatomos jau kitą mėnesį.

Lietuvos kariuomenės Ruklos įguloje dislokuojamo NATO priešakinių pajėgų bataliono pagrindą sudaro ir jam vadovauja Vokietija. Didžioji Vokietijos karių dalis atvyksta iš 12-osios mechanizuotosios pėstininkų brigados 122-ojo Vokietijos mechanizuotojo pėstininkų bataliono. Šiuo metu į Lietuvą jau yra atvykusi dauguma iš maždaug 450 Vokietijos karių, visi Belgijos kariai, dalis Nyderlandų karių. Pagrindinės Nyderlandų pajėgos atvyks kovą, o Norvegijos - gegužę.

NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje šiais metais tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, kitais metais Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Iš viso apie 1 200 karių.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai