Veryga – apie karantino metu nėštumo negalinčias nutraukti moteris: gal tai būtų tinkamas momentas persvarstyti tokį apsisprendimą (21)

76549
2020 m. balandžio 15 d. 10:30
Žurnalistams paklausus, ką daryti moterims, kurios dėl karantino poliklinikose negali nutraukti nepageidaujamo nėštumo, A. Veryga ragino rūpintis savo sveikata ir neskubėti atlikti mediciniškai abejotinų sprendimų, kurie gali padaryti nepataisomos žalos sveikatai. Pasak jo, jei gyvenamosios vietos įstaigos šiuo metu nevykdo nėštumo nutraukimo paslaugų, galbūt tai yra geras laikas dar kartą apsvarstyti šį sprendimą.

„Paraginčiau šeimoms ir moterims būti sąmoningoms ir nesiimti priemonių, kurios prasilenktų su įstatymu ar keltų riziką jūsų sveikatai. Jei yra tokios aplinkybės, kad poliklinikos apsisprendžia kažkokių paslaugų neteikti, šiuo atveju nėštumo nutraukimo, tai gali matyt pasitarnauti kaip tokia situacija, kuri gali paskatinti moteris pakartotinai pasitarti su medikais, su psichologais, ir gal tai gali būti tinkamas momentas persvarstyti tokį apsisprendimą to nėštumo nenutraukti. Aišku, tai yra jūsų sprendimas“ – kalbėjo ministras.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai