Prezidentūra: ekspertams pasiūlius panaikinti reikalavimą lauke dėvėti kaukes, pritartumeEkspertas: teigiamos tendencijos sustojo, vasario 21 dieną peržengėm pavojingą ribą (52)

59738
2021 m. vasario 23 d. 09:15
Prezidento vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta teigia, kad Vyriausybės grupėje dirbantiems ekspertams pasiūlius lauke nedėvėti nosį ir burną dengiančių veido kaukių, Prezidentūra tokiam sprendimui pritartų.

„Mes pasitikime ekspertais, kurie dirba tiek mūsų grupėse, tiek Vyriausybės grupėje, ir tikrai tikime, kad jų rekomendacija, jų sprendimas tikrai būtų saugus. Ir jeigu jie nuspręs, kad tikrai yra saugu tam tikrose vietose nedėvėti kaukių, tikrai pritartume tokiam sprendimui“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė S. Krėpšta.

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienio rytą susitiko su Sveikatos ekspertų tarybos nariais. Susitikimo metu šalies vadovui buvo pateikti naujausi duomenys apie koronaviruso pandemijos eigą. Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje Prezidentūros atstovas teigė, kad dabartinės situacijos vadinti trečia koronaviruso banga negalime.

Prezidento vyriausiasis patarėjas bei Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta teigė, jog nereikėtų skambiai teigti, kad prasidėjo trečioji koronaviruso banga. „Matome, kad skaičiai rodo, jog pandemijos gerėjimo pagreitis sustojo. Ir turime tam tikrą situacijos stabilizavimą, bet posėdyje buvo aptarta, kad tikrai nereikėtų daryti griežtų išvadų dėl dabartinės situacijos. Ji yra gerokai geresnė, nei gruodžio mėnesį. Šiuo metu pagal užsikrėtimų lygį mes esame maždaug pernai spalio mėnesio viduryje“, – sakė S. Krėpšta. Statistikos departamentas pirmadienį paskelbė, kad situaciją jau reikėtų vadinti „trečia banga“. S. Krėpšta teigė, jog nereikia taip daryti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai