Sibiro glūdumoje gyvenantys nencai jau balsuoja Rusijos prezidento rinkimuose (11)

5589
REUTERS
2018 m. kovo 14 d. 12:16
Sekmadienį, kovo 18 dieną, Rusijos Federacijos piliečiai rinks prezidentą. Išankstinis balsavimas jau prasidėjo – savo pasirinkimą, ką norėtų matyti šalies prezidento poste, jau gali išreikšti nencų tautos žmonės, kartu su elniais gyvenantys Sibiro glūdumoje.

Nuo pat vasario pabaigos savo balsą rinkimuose jau gali atiduoti 282 nencų bendruomenės žmonės ir keli naftos pramonės darbininkai.

Kremliaus politika ir šešių eismo juostų keliai Maskvoje šiems Nencų autonominio regiono, esančio už 1570 kilometrų nuo sostinės, gyventojams atrodo kaip tolimas sapnas. Čia spaudžia iki 40 laipsnių šalčio speigas ir klajoja elniai.

Rinkimų pareigūnai tokius rinkėjus gali pasiekti tik pasitaikius palankioms oro sąlygoms. Praeitą savaitę regione siautė smarki pūga ir matomumas siekė vos 10 metrų, tad sutriko sraigtasparnių skrydžių grafikas.

Bendruomenės žmonės apygardos sostinėje Narjan Mare lankosi tik itin svarbiais reikalais – norėdami atnaujinti asmens dokumentus ar atveždami besilaukiančias moteris gimdyti, paaiškina rinkimų pareigūnai.

Taigi prašalaičiai, ypač su balsadėžėmis, labai retas reginys ir reiškinys.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi