Seimo opozicinės frakcijos skirtingai vertina planus galimybių paso įgyvendinimui (0)

2078
2021 m. balandžio 15 d. 11:06
Darbiečių frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna sakė manantis, kad galimybių paso įgyvendinimas kol kas būtų per ankstyvas.

„Galimybių paso idėja, manyčiau, kol kas per anksti kalbėti, kadangi ir reali situacija: vyras ir žmona – jei ne šeimoje, tai ką, bus išskirti net ir šeimos lygyje? Atsiras tam tikras išskirtinumas, tai tam tikra diskriminacija. Nesu šioje vietoje optimistas“, – kalbėjo V. Jukna.

Socialdemokratų frakcijos seniūno Algirdo Syso teigimu, toks dokumentas epidemiologinei situacijai nepakenktų. „Apie galimybes turėti dokumentą, kuris leistų dar kažkur sudalyvauti, – tai gal blogiau nebus“, – sakė A. Sysas.

Vis dėlto jis atkreipė dėmesį į techninę galimybių paso įgyvendinimo pusę – pasak politiko, reikėtų naudotis jau esamomis priemonėmis. „Nevadinkime gal to pasu – visi pasiskiepiję turi kortelę, ir aš turiu tokią, kad esu paskiepytas du kartus. Galime naudoti tas korteles, nebūtinai naudoti naują, ten netgi yra QR individualus kodas. Jei Vyriausybė galvoja, kad galima išleisti kažkur dar papildomai pinigų, sukuriant dokumentą, nemanau, kad tai geriausias būdas. Naudokimės tą, ką turime“, – pažymėjo A. Sysas.

Trečiadienį Vyriausybei Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristatė galimybių paso idėją. Siūloma, kad persirgusiems, paskiepytiems nuo koronaviruso asmenims ir žmonėms, turintiems neigiamą testo rezultatą galėtų būti taikomos švelnesnės karantino režimo priemonės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai