Prie Kalifornijos užsidegus ir nuskendus nardytojų laivui surasti 25 žuvusieji (0)

7657
2019 m. rugsėjo 3 d. 11:04
Prie Kalifornijos krantų pirmadienį priešaušriu užsidegus ir nuskendus komerciniam nardytojų laivui, žuvo mažiausiai 25 ir dingo dar devyni žmonės.

Penki iš šešių laivo „Conception“ įgulos narių išsigelbėjo sušokę į pripučiamą valtį, kurią nuplukdė prie netoliese buvusio pramoginės žvejybos laivo „The Grape Escape“.

Iš pradžių gelbėtojai nelaimės vietoje prie Šventojo Kryžiaus salos 145 km į šiaurės vakarus nuo Los Andželo surado keturis žuvusius žmones, o dar 16 žuvusiųjų iš vandens buvo ištraukti vėliau. Pakrančių sargyba nurodė, kad surasti dar penki žuvę žmonės, bet jų palaikų negalima paimti dėl nesaugių sąlygų po laivu, kuris nuskendo maždaug 18 m nuo kranto.

Tyrėjai dar nenustatė 23 m laive kilusio gaisro, kuris buvo išplukdęs akvalangininkus į trijų dienų ekskursiją po Sąsiaurio salų nacionalinį parką, priežasties.
Gaisras „Conception“ kilo maždaug 3 val. 15 min. vietos (13 val. 15 min. Lietuvos) laiku, kai keleiviai buvo po deniu esančiame salone, miegoti skirtoje zonoje.

Penki „Conception“ įgulos nariai nemiegojo ir kilus gaisrui išsigelbėjo.

Su įnirtingu gaisru kovojo ugniagesių komandos su sraigtasparniais ir laiveliais, JAV Pakrančių sargybos kateris.

Tačiau gaisras ir didžiulis karštis neleido ugniagesiams patekti į laivą ir patikrinti, ar jame dar yra gyvų žmonių, o paskui laivas nuskendo. Gelbėjimo operaciją dar labiau komplikavo tirštas rūkas ir vietos atokumas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai