Muštynių festivalis Peru – puiki proga suvesti senas sąskaitas prieš Naujus metus (2)

6580
REUTERS
2018 m. gruodžio 27 d. 15:10
Kasmetiniame Peru muštynių festivalyje, kuris vadinasi „Takanakuy“, dalyviai siekia suvesti senas sąskaitas, kad Naujus metus galėtų pradėti be nuoskaudų naštos.

Festivalio pavadinimas kilęs iš vietinių gyventojų kalbos žodžių: „takay“, kuris reiškia „kova“, ir „nakuy“, kuris reiškia „abipusė“.

Šis festivalis kasmet vyksta šventiniu laikotarpiu. Vietos bendruomenių teigimu, tai padeda žmonėms išspręsti konfliktus ir pagerinti tarpusavio santykius.

Kasmetinės muštynės rengiamos Čumbivilko provincijoje Kusko apskrityje. Festivalio metu skamba muzika, žmonės geria, vyrauja šventinė atmosfera.

Neprikaupusieji nuoskaudų arba tiesiog nedrįstantys suvesti sąskaitų brutaliu būdu, gali stebėti, kaip tai daro kiti – aplink improvizuotus kovų ringus numatytos vietos žiūrovams.

Muštynes, kurių priežastys varijuoja nuo širdies reikalų iki finansinių ir teisinių ginčų, stebi teisėjai ir komisija, kurie ir skelbia nugalėtojus.
Šio renginio tikslas – teisingumo įsigalėjimas bendruomenėje, siekiant numalšinti konfliktus tarp gyventojų, kad Naujus metus visi pradėtų taikiai, be senų nuoskaudų.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi

DELFI DĖMESIO CENTRE

Laida ŠIANDIEN 19:30

DELFI Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu

31
DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena su Arnu Mazėčiu

37