MO muziejus kviečia saugiai apsilankyti lauko erdvėse, kurios nušvito naujomis spalvomis ir atspindžiais (0)

106
2020 m. gruodžio 31 d. 11:48
Šventiniu laikotarpiu, pavargusiems nuo pandeminio streso ir išsiilgusiems meno atgaivos, MO muziejus kviečia saugiai apsilankyti muziejaus pastato lauko erdvėse, kurios nušvies naujomis spalvomis ir atspindžiais – tai speciali šventinė iniciatyva, pavadinimu „Menas pajusti Kalėdas“.

Lankytojai, nesiburiuodami, individualiai kviečiami pasivaikščioti nuo MO skulptūrų sodo, kuriame lauks kelias per žiemos tunelį, svečiams teks įveikti Kalno iššūkį ir galiausiai pasiekti šviesą MO terasoje.

Mo muziejaus direktorė, Milda Ivanauskienė pasakoja, kad šiuo metu žmonijai tenka susidurti su daug iššūkių, todėl ir meninė instaliacija parinkta neatsitiktinai – siekiant sumažinti nerimą ir blogas mintis.

Kelionę lydi ir muzika. Individualiam patyrimui yra skirtas specialus elektroninis gidas – tai elektroakustinis garso takelis, skambantis žiemos motyvais. Elektroninio gido klausytis galima tiek individualiai patyrimo metu muziejaus erdvėse, tiek virtualiai, neišeinant iš namų.

Tačiau tai dar ne viskas šventinėje programoje. Muziejaus direktorė atskleidžia ir tai, jog prie muziejaus šiuo metu veikia speciali pašto dėžutė, skirta pasveikinti artimuosius, o tuo pačiu lietuvius sveikina ir įžymybės, specialiai nufilmuotuose performansuose.

Dėl tebesitęsiančios įtemptos situacijos, muziejų veikla vis dar yra draudžiama, todėl Mo Muziejus ruošia perkelti įvairias parodas į internetą, taip siekdami praskaidrinti žmonių kasdienybę. Milda Ivanauskienė sako, kad muziejus stengiasi veikti tose ribose, kuriose gali ir nenutraukti ryšių su lankytojais.

Instaliacija „Menas pajusti Kalėdas“ veiks dar iki sausio 3-iosios. Ji veikia kiekviena diena, nuo 16 valandos pilnu pajėgumu. Todėl sutemus, visi norintieji dar gali patekti į surealistinį, kupiną šviesų potyrį.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai