Mitalas įgėlė konservatoriams (2)

6804
2022 m. lapkričio 22 d. 15:18
Kalbėdamas apie balsavimą Seime, Seimo Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas teigė nemanantis, kad tai yra koalicijos drausmės pažeidimas.

„Apie mūsų sprendimą visi „Apie mūsų sprendimą visi partneriai žinojo seniai, tai nebuvo netikėta ir tikrai nebuvo sutarta, kad mes kažkaip neteiksime to pasiūlymo ar pateikę už jį nebalsuosime. Negaliu komentuoti kažką apie Rubikoną, jo dydį ar panašiai, bet manau, kad su Rubikono peržengimais reikia tikrai susitvarkyti labiau jų partijoje. Mūsų partija buvo nuosekli tuo klausimu ir lieka nuosekli“, – tvirtino V. Mitalas.

Jis teigė nežinantis, kodėl su Vyriausybe nepavyko pasiekti kompromiso. „Man labai gaila, bet aš manau, nors gana ir vėlai tas sprendimas priimtas, jis yra priimtas, jis yra logiškas. Tikrai nereikėtų nei vienas kito, nei kitų gąsdinti kažkokiais biudžeto netekimais, nes galiu pakartoti: gyventojų pajamų mokesčio yra tikrai surenkama daugiau ir, tikėtina, kad kitų mokesčių surinkimai tą tam tikrą PVM netekimo dalį tikrai kompensuos“, – sakė V. Mitalas.

Seime, antradienį sprendžiant dėl 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maitinimo paslaugoms taikymo iki 2023 metų pabaigos, du Seimo konservatoriai balsavo prieš partijos valią. Šį siūlymą savo balsais parėmė ir jį inicijavę valdantieji „laisviečiai“.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis apgailestauja dėl situacijos. Pasak jo, reikės kalbėtis ir apie koalicijos vienybę ir apie kolegų partijoje likimą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai