Šaldymas – vienas populiariausių konservavimo būdų. Tinkamai šaldant maistą, jame išlieka didžioji dalis maistingųjų medžiagų, tačiau namų sąlygomis šaldydami ar atšildydami maistą žmonės neretai daro klaidų.
Pramoniniu būdu šaldant maistą žema temperatūra pasiekiama per itin trumpą laiką.

KG Group" paukštininkystės verslo mėsos kepsnių ir pusgaminių cecho vadovas Marius Zizas paaiškino, kaip gaminiai šaldomi pramoniniu būdu, patarė, kaip namų sąlygomis šaldyti maistą, kad išliktų kuo daugiau vertingų savybių. Taip pat M. Zizas įvardijo klaidas, kurias žmonės daro atšildydami maistą.

„Neplikykite nei daržovių, nei kitų gaminių karštu vandeniu - tai yra esminė klaida", - aiškino M. Zizas. Specialistas taip pat patarė, kad namie šaldant maistą šaldytuvo kameroje tarp produktų reikia palikti didesnius tarpus. „Šaldant pramoniniu būdu žema temperatūra pasiekiama per itin trumpą laiką. Dėl to nesusidaro ledo kristalai, kurie pažeistų maisto struktūrą atšildžius. Jei šaldydami namie paliksite didesnius tarpus tarp produktų, jie sušals greičiau ir juose išliks daugiau vertingų medžiagų", - pasakojo M. Zizas. Daugiau patarimų žiūrėkite vaizdo reportaže.