Martynas Budraitis: šiemet teatras neturi absoliučiai jokių pajamų (0)

222
2021 m. gegužės 6 d. 15:17
Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį lankėsi Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT), kaip ji teigė, norėdama susipažinti su teatro rekonstrukcijos progresu. Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavęs teatro vadovas Martynas Budraitis pastebėjo, kad iš dalies tai buvo sėkmingas sutapimas, kad rekonstrukcija vykdoma tuo metu, kai šalis gyvena karantino sąlygomis, ir administracija vis tiek dirba iš namų, tačiau teatras vis tiek išgyvena nelengvus laikus, nes per pastaruosius metus negavo visiškai jokių pajamų.

M. Budraitis pažymėjo, kad LNDT yra vienas svarbiausių nacionalinių objektų šalyje, tad Premjerės dėmesys džiugina. „Vykstanti viso pastato milžiniška rekonstrukcija, nauja statyba – dėmesys nacionalinei kultūros įstaigai visiškai natūralus“, – sakė jis.

Į klausimą, kokie karantino padariniai, teatro vadovas atsakė, kad jie esantys milžiniški. „Aišku, sėkmingai sutapo vykstanti teatro rekonstrukcija su karantino sąlygomis. Šiuo metu neturime jokių administracijos patalpų, tai visi natūraliai dirba iš namų – nuotoliniu būdu, nereikia nuomotis. Kalbos nėra – neturime jokių pajamų šiemet iš savo veiklos, renginių. O veikla, repeticijos vyksta – netrukus pirmoji premjera – Oskaro Koršunovo spektaklis pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę „Miegantys“ įvyks rugpjūčio 10 d. naujojoje salėje“, – informavo teatro vadovas.

Anot M. Budraičio, dėl karantino teatro darbuotojų neteko atleisti ar laikyti prastovose – laikomasi tos minties, kad darbai visgi vyksta. „Turėjome daug nuotolinių pamokų, nuolat vykstančių. Pavyzdžiui, vakar atvyko Lenkijos režisierius Grzegorzas Jarzyna, pradėjome repeticijas pagal Stanislavo Lemo „Soliarį“, kurio premjera bus rugsėjo 9 d. Visi įprastiniai darbai vyksta“, – patikino jis.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai