Lietuvos laukia tikras iššūkis: ar susitvarkysime? (0)

3113
Aurelija Karaliūtė, Rinatas Achmetovas | www.DELFI.lt
2018 m. balandžio 26 d. 09:32
Nepaisant mūsų atliekų tvarkymo įpročių, Europai ruošiamos permainos – praėjusią savaitę Europos Parlamentas įpareigojo Europos Sąjungos valstybes iki 2035 metų pasiekti, kad 65 proc. buitinių atliekų būtų perdirbama, o sąvartynuose būtų šalinama ne daugiau kaip 10 proc. atliekų.

„Žiedinės ekonomikos nauji tikslai Lietuvai bus didžiulis iššūkis“, – „DELFI TV Gyvai“ konferencijoje pokalbį apie mūsų laukiančias atliekų tvarkymo permainas pradėjo aplinkosaugos konsultacijų įmonės „Ekokonsultacijos“ direktorė Lina Šleinotaitė-Budrienė.

„Europa pradėjo stebėti savo medžiagų importo ir eksporto balansą. Europa nori grąžinti medžiagas atgal į ciklą – kuo mažiau importuoti, kuo daugiau išnaudoti savus resursus. Šiuo metu Europoje žiedinės ekonomikos vyrauja tik apie 30 proc., visa kita – linijinis vartojimas – tai ką vartojame – iššvaistome, išmetame į sąvartynus“, – pasakojo pašnekovė.

Apie Lietuvos laukiančius pokyčius atliekų rūšiavimo bei perdirbimo srityje bei būdus, kuriais kiekvienas galime prisidėti prie ES tikslų žiedinei ekonomikai įgyvendinti, žiūrėkite „DELFI TV Gyvai“ konferencijoje.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai