Latviai popiežiaus Pranciškaus vizitui rengiasi megzdami kojines (6)

3007
REUTERS
2018 m. rugsėjo 20 d. 18:03
Besirengdami popiežiaus Pranciškaus vizitui Latvijoje, kai jis Baltijos šalių turo metu rugsėjo 24-ąją aplankys šalį, vietos katalikai ruošia dovanas pontifikui – mezga jam kojines. Į šią kampaniją įsitraukė įvairiausio amžiaus katalikai visoje Latvijoje – jau numegzta apie 120 porų vilnonių kojinių.

82-ejų pensininkė Janina Skripka numezgė tradiciniais latviškais raštais margintas šalies vėliavos spalvų, raudonos ir baltos, kojines.

Kampanijos organizatorė Ingrida Lisenkova teigia, kad daugelis savanorių, megzdami kojines, galvoja apie popiežių ir skiria savo rankdarbius jam. Tačiau kiti nori savo mezginius išsiųsti nuo karinio konflikto kenčiantiems žmonėms Rytų Ukrainoje. Prie daugelio kojinių, kurias kampanijos organizatoriai išsiųs į Ukrainą, pridėti rašteliai su pasisveikinimo bei palaikymo žodžiais latvių, rusų ir ukrainiečių kalbomis.

Vienos kojinės, papuoštos Mergelės Marijos monograma, bus asmeniškai įteiktos popiežiui. Kojinių dizainas primena, kad Livonija, dabartinė Latvijos ir Estijos teritorija, anksčiau buvo vadinama Terra Mariana (Marijos žeme).

XIII a. popiežius Inocentas III, mėgindamas šiose vietovėse įtvirtinti krikščionybę, jas pavadino Mergelės Marijos vardu.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi