Vašingtone ketvirtadienį paskelbtame kaltinamajame akte sakoma, kad Rusijos karinės žvalgybos agentūra pasirinko tas kibernetinių įsilaužimų aukas, kurios viešai palaikė draudimą Rusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse sporto varžybose ir pasmerkė Rusijos valstybės lygiu vykdytą sportininkų dopingo programą.

Pasak prokurorų, šie rusai taip pat buvo nusitaikę į Pensilvanijoje įsikūrusią branduolinės energetikos kompaniją ir vieną tarptautinę organizaciją, kuri tyrė cheminių ginklų panaudojimą Sirijoje bei buvusio GRU pareigūno apnuodijimą.

Šie įsilaužimai būdavo dažnai vykdomi per atstumą. Jeigu šie bandymai būdavo nesėkmingi, įsilaužėliai vykdydavo „vietinio“ (on-site) arba „artimos prieigos“ (close access) įsilaužimo operacijas – gerai apmokyti GRU specialistai su sudėtinga įranga keliaudami prisijungdavo prie savo taikinių per belaidį tinklą.

JAV generalinio prokuroro pavaduotojas nacionaliniam saugumui Johnas Demersas patvirtino, kad tarp žinomų kibernetinių atakų taikinių buvo Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW), JAV branduolinės energetikos kompanijos „Westinghouse“, tokios sporto institucijos kaip Pasaulinė futbolo federacija (FIFA) ir Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA).

Rusų pareigūnams pareikštų kaltinimų sąraše yra pinigų plovimas, tapatybės vagystės, machinacijos virtualiomis valiutomis, elektroninis sukčiavimas.
Kanada pareiškė, kad taip pat buvo tapusi rusų kibernetinių atakų taikiniu, ir pranešė, kad buvo įsilaužta į jos sporto etikos centro bei Monrealyje įsikūrusios Pasaulinės antidopingo agentūros sistemas.

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu pareiškė tapusi „prieš mūsų šalį nukreiptos propagandos“ auka.