Į laisvę paleistas teisėjas Kažys: korupcijos bylos tyrimas – „politiniai ir viešųjų ryšių dalykai“ (0)

18431
Dainius Sinkevičius, DELFI TV | www.DELFI.lt
2019 m. vasario 28 d. 18:25
Ketvirtadienio pavakarę iš Lukiškių kalėjimo išleistas korupcijos byloje minimas Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Viktoras Kažys mano, kad pradėtas tyrimas dėl galimos teisėjų ir advokatų korupcijos tėra tik „politiniai ir viešųjų ryšių dalykai“.

Į laisvę V. Kažį ketvirtadienį nutarė anksčiau laiko paleisti Vilniaus apygardos teismas. Jo suėmimo terminas būtų baigęsis penktadienį.

Apie 17.45 val. iš kalėjimo išėjęs teisėjas nesislapstė ir sutiko pasikalbėti su žurnalistais – jis tikina, kad jokio nusikaltimo nėra padaręs.

„Galiu pasakyti tiek, kad jokio nusikaltimo nesu padaręs, visi tie įtarimai, kurie man pareikšti, su teise mažai ką bendro turi, čia daugiau politiniai ir viešųjų ryšių dalykai, o aš kaip teisininkas tokių dalykų nelabai galiu komentuoti“, – sakė V. Kažys.

Paklaustas, ką jis turi omeny kalbėdamas apie politinius dalykus, V. Kažys sakė: „Pasakysiu vėliau – kadangi dabar iš čia išėjęs daug informacijos neturiu, buvau izoliuotas nuo informacijos, kai susipažinsiu, galbūt ir su bylos informacija, tuomet galėsiu komentuoti labiau.“

Teisėjas neslėpė, kad sulaikymas darbo vietoje buvo labai netikėtas: „Kaip gali būti žmogui, nedarančiam jokio nusikaltimo, sulaikymas tikėtas.“

V. Kažys pažymėjo, kad savo nekaltumu yra įsitikinęs 100 proc., taip pat pridūrė, kad kiti korupcijos byloje minimi teisėjai su jam pareikštais įtarimais niekaip nėra susiję. „Tiek, kiek man teko susipažinti su spauda čia esant, tai skaičiau, kad inkriminuojamos kyšių sumos yra 400 tūkst, eurų, – kalbėjo V. Kažys. – Tai, mano nuomone, galiu ir klysti, aišku, bet manau, kad iš tų 400 tūkstančių nė vieno euro teisėjas nėra gavęs.“

Jis nebuvo linkęs atskleisti, kiek tiksliai per kratas pareigūnai iš jo paėmė pinigų, tačiau užsiminus, kad galimai buvo rasti 3 tūkst. Eur, teisėjas pažymėjo, kad panašią sumą jis pats atidavė pareigūnams. „Tai buvo mano asmeniniai pinigai, manau, kad tokia suma pas kiekvieną normalią šeimą namuose yra – tai yra maždaug mūsų šeimos mėnesinės pajamos“, – sakė V. Kažys.

Jo teigimu, kratą atlikę pareigūnai ieškojo tik pinigų ir ryšio priemonių.

DAUGIAU APIE TAI SKAITYKITE DELFI.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai