Emocingoje kalboje M. Obama pareiškė paramą H. Clinton (1)

1008
REUTERS
2016 m. liepos 26 d. 17:21
JAV pirmoji ponia Michelle Obamapirmadienį Demokratų partijos suvažiavimui Filadelfijoje sakė, kad Hillary Clinton yra vienintelė kandidatė, pasirengusi būti šalies prezidentu, ir su panieka kalbėjo apie Donaldo Trumpo elgesį bei temperamentą.

„Šiuose rinkimuose yra tik vienas žmogus, kuriuo pasitikiu su ta atsakomybe, tik vienas žmogus, kuris, kaip tikiu, yra iš tikrųjų tinkamas būti Jungtinių Valstijų prezidentu, ir tai yra mūsų draugė Hillary Clinton“, – pasakė M.Obama ir šie jos žodžiai buvo palydėti plojimais atsistojus.

„Šiuose rinkimuose aš esu su ja“, – sakė M.Obama.

Savo vyro pirmąją užsienio reikalų sekretorę ji vaizdavo kaip kompetentingą, plieninę politikę, kuri nedaro „staigių sprendimų“ ar vertinimų.

„Negali turėti plonos odos ar tendencijos užsipulti. Reikia būti rimtam, pasveriančiam ir gerai informuotam“, – sakė ji.

M.Obama taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad H.Clinton, 2008 metais pralaimėjusi Demokratų partijos kandidato pirminius rinkimus Barackui Obamai, „nesupyko ir nenusivylė“.

„Kaip tikra valstybės tarnautoja, Hillary žino, kad tai taip daug svarbiau už jos pačios troškimus ir nusivylimus“, – pridūrė M.Obama.

Pirmoji ponia, jos balsui kartais trūkinėjant, kalbėjo ir apie asmeninius dalykus – apie dviejų savo dukterų ateitį.

„Dėl Hillary Clinton mano dukterims ir visiems mūsų sūnums bei dukterims dabar savaime suprantama, kad moteris gali būti Jungtinių Valstijų prezidentė“, – sakė ji.

M.Obamos šilta, išraiškinga kalba pavergė suvažiavimą ir, regis, sugeneravo vienybę, kurios nesimatė per daugelį pirmosios suvažiavimo dienos darbų, kai užkietėję Bernie Sanderso šalininkai švilpė kalbėtojams, reiškusiems paramą H.Clinton.

M.Obama, kurios vyras, dabartinis prezidentas, į suvažiavimą kreipsis trečiadienį, netiesiogiai įgėlė respublikonų kandidatui D.Trumpui, kurio kampanijos šūkis yra „Padaryk Ameriką vėl didžią“.

„Niekada niekam neleiskite jums sakyti, kad ši šalis nėra didi, – sakė M.Obama. – Nes tai šiuo metu yra didžiausia šalis Žemėje“.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai