Einsteino laiškas su abejonėmis dėl Dievo aukcione parduotas už rekordinę sumą (3)

1510
REUTERS
2018 m. gruodžio 5 d. 13:59
Alberto Einsteino ranka parašytas laiškas, kuriame mokslininkas išdėstė savo mintis apie Dievą, religiją ir gyvenimo prasmės paieškas, antradienį aukcione buvo parduotas už 2,89 mln. dolerių.

Tai rekordinė suma A. Einsteino laiškams, ir ji smarkiai viršijo prieš aukcioną apskaičiuotą jo maždaug 0,88–1,3 mln. eurų vertę, nurodė aukcionas „Christie's“.

Antradienį parduotą laišką legendinis fizikas vokiškai parašė vokiečių filosofui Ericui Gutkindui Naujojo Džersio Prinstono mieste 1954-aisiais. Jame jis sako, kad netiki Dievu.

„Žodis „Dievas“ man nereiškia nieko, išskyrus žmogaus silpnumo apraišką ir padarinį, o Biblija – pagarbos vertų, bet vis tiek gana primityvių legendų rinkinį“, – rašė mokslininkas, geriausiai žinomas dėl savo paskelbtos reliatyvumo teorijos.

„Jokia interpretacija, kad kokia subtili ji bebūtų, negali pakeisti (mano nuomonės) apie tai“, – pusantro puslapio apimties laiške pridūrė įžymus fizikas, kurio vardas tapo genialumo sinonimu.

Pasak aukciono, laiškas anksčiau buvo parduotas per varžytines 2008-aisiais ir tąsyk buvo nupirktas vieno privataus kolekcininko už 354 tūkst. eurų.

A. Einsteinas, sekuliarių pažiūrų žydo aškenazio sūnus, buvo priverstas bėgti iš Vokietijos, kai į valdžią atėjo Adolfas Hitleris.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi