Dramatiškuose kadruose: šūviai ir iš koncertų salės besigelbėjantys žmonės (0)

131860
REUTERS
2015 m. lapkričio 14 d. 14:19
Prancūzijos dienraščio „Le Monde“ žurnalistas Danielis Psenny penktadienio vakarą užfiksavo dramatiškus kadrus, kai užpuolikai Paryžiuje įsiveržė į koncertų salę „Bataclan“. Vaizdo įraše girdimi šūviai, o žmonės gelbėjasi pro pastato duris ir langus.

Keli žmonės liko pasikabinę už antrajame pastato aukšte esančių langų grotų, ant žemės matomi žuvusiųjų ir sužeistųjų kūnai.

Šie populiarūs 1,5 tūkst. vietų turintys koncertų rūmai Paryžiaus rytiniame rajone buvo sausakimši, juose koncertavo JAV roko grupė „Eagles of Death Metal“.

Grupei išėjus į sceną, maždaug po valandos koncerto, salė virto „skerdynių arena“, sakė vienas ten buvęs Prancūzijos radijo reporteris.

Juodai apsirengę užpuolikai, ginkluoti Kalašnikovo automatais, įsiveržė į salę ir ramiai bei metodiškai šaudė į šimtus klykiančių žmonių, atėjusių pasiklausyti koncerto.

Radijo pranešėjas Pierre'as Janaszakas išgirdęs pirmuosius šūvius pagalvojo, kad tai yra šou dalis.

„Tačiau greitai supratome – jie tiesiog šaudo į minią“, – sakė jis.

Žurnalistas sakė nugirdęs, kaip vienas užpuolikas pareiškė: „Tai (Prancūzijos prezidento) Hollande'o kaltė; tai jūsų prezidento kaltė – jis neturėjo surengti intervencijos Sirijoje.“

Keturi užpuolikai žuvo per policijos šturmą: trys detonavo apsijuostus sprogmenis, o ketvirtasis buvo nukautas.

Tačiau jie suspėjo nužudyti mažiausiai 82 žmones.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai