Bidenas: švenčiame demokratijos pagrindų triumfą (18)

51589
REUTERS
2021 m. sausio 20 d. 21:33
Po pirmojo mėginimo tapti prezidentu praėjus 34 metams, Joe Bidenas trečiadienį 19 valandą Lietuvos laiku buvo prisaikdintas kaip 46-asis JAV prezidentas. Taip jis užbaigė audringiausią prezidentavimo kadenciją moderniojoje JAV istorijoje ir imsis naujos pandemijos valdymo bei tautos vienijimo krypties.

Inauguracijos kalboje prezidentas J. Bidenas paminėjo duotą pažadą Amerikai, pabrėždamas, kad ši šalis turės „daug ką sutaisyti, daug ką atkurti, daug ką išsigydyti, daug ką pastatyti ir daug ko siekti“. Šią savaimę mirčių nuo koronaviruso skaičiui perkopus 400 000, J. Bidenas pabrėžė – „nedaugelis žmonių mūsų tautos istorijoje susidūrė su didesniais iššūkiais ar gyveno sudėtingesniais, sunkesniais laikais, nei mes dabar“.

Prisiekęs J. Bidenas kalbėjo, kaip svarbu suvienyti šalį, pabrėždamas, kad sieks to visa siela. „Šiandien, šią sausio dieną, visa siela esu įsipareigojęs – suvienyti Ameriką, suvienyti mūsų žmones, suvienyti mūsų tautą“, – sakė jis. Prezidentas paragino amerikiečius susivienyti, siekiant įveikti didžiulius sunkumus, su kuriais susidūrė tauta, – šią idėją jis dažnai minėjo rinkimų kampanijos metu. „Norint įveikti šiuos sunkumus, atkurti būsimos Amerikos dvasią ir saugumą, reikia kur kas daugiau nei žodžių, reikia trapiausio demokratijos aspekto – vienybės“, – pabrėžė J. Bidenas. Žinau – mus skiriančios jėgos giliai įsišaknijusios, jos tikros. Kita vertus, žinau – jos nėra naujos. Mūsų istorijoje vyko nuolatinė kova tarp Amerikos idealo, kad visi esame sutverti lygūs, ir šiurpios bjaurios realybės, kad mus nuo seno skaldė rasizmas, natyvizmas, baimė, demonizavimas“, – teigė jis.

„Šiandien švenčiame triumfą – ne kandidato, o pagrindo, demokratijos pagrindo. Žmonių valia buvo išgirsta, žmonių valios buvo paisoma. Dar kartą pasimokėme – demokratija yra brangi. Demokratija yra trapi. O šią valandą, mano draugai, demokratija paėmė viršų.“

„Dar kartą pasimokėme, kokia brangi yra demokratija. Demokratija yra trapi, o šią akimirką, mano draugai, demokratija paėmė viršų“, – sakė J. Bidenas. „Dabar, šioje šventoje žemėje, kur vos prieš kelias dienas smurtu norėta supurtyti Kapitolijaus pagrindą, mes išlikome kartu kaip tauta, Dievo valioje, nedalomi, kad taikiai įvykdytume valdžios perdavimą, kaip tai vyko daugiau nei du dešimtmečius.“ Jis kalba, stovėdamas toje vietoje, kur prieš dvi savaites vyko Kapitolijaus šturmas ir kur buvo įsiveržusi D. Trumpo šalininkų gauja. „Tai – Amerikos diena. Tai – demokratijos diena. Istorijos ir vilties diena. Per daugelį amžių trukusius sunkius išmėginimus Amerika patyrė išbandymų ir įveikė iššūkius. Šiandien mes švenčiame ne kandidato triumfą, o demokratijos pergalę.“

„Tai yra Amerikos diena. Tai yra demokratijos diena. Tai yra istorinė vilties diena“, – sakė J. Bidenas

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai