Amerikietės akyse - kirminai, kuriuos platina galvijų akis sutepančia medžiaga mintančios musės (5)

6233
REUTERS
2018 m. vasario 13 d. 15:34
JAV Oregono valstijos gyventoja tapo pirmuoju žmogumi visame pasaulyje, susirgusiu akies infekcija, kurią sukelia galvijams pavojingi kirminai. Tai reiškia, kad žmonėms tokios infekcijos iš tikrųjų gali būti žymiai pavojingesnės, nei manyta iki šiol.

Tik įsivaizduokite – jūsų akyje apsigyvena perregimas kirminas. Tiesą sakant, 14 tokių perregimų kirminų. Būtent taip ir nutiko 26 metų Oregono gyventojai. Ji pateko į istoriją kaip pirmasis žmogus, apsikrėtęs tokiais parazitais. Šio unikalaus atvejo tyrimo rezultatai oficialiai paskelbti pirmadienį, vasario 12 dieną.

Šie parazitiniai kirminai, dar žinomi kaip Thelazia gulosa, yra kiek trumpesni nei centimetras. Iki šiol manyta, kad juos platina musės, mintančios galvijų akis sutepančia medžiaga.

JAV ligų kontrolės centrų mokslininkai sako, kad moteris greičiausiai šia infekcija užsikrėtė dirbdama lauke.

Jeigu kirminai pacientės akyje būtų pasilikę ilgiau, būtų prasidėjęs ragenos randėjimo procesas. Jauna moteris netgi galėjo apakti.

Tyrimo autorių teigimu, iki šiol manyta, kad žmonėms pavojingos tik dvi akyse apsigyvenančių kirminų rūšys. Thelazia gulosa tapo trečiąja.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi