Laiku skiriant didelės tėkmės deguonies terapiją yra didesnė nei 50 proc. tikimybė išvengti sunkiai sergančių pacientų intubacijos ir dirbtinės plaučių ventiliacijos.

„Didelės tėkmės deguonies terapija – auksinis standartas siekiant išvengti paciento intubacijos, kai nebepadeda įprasta deguonies terapija. Ją gerai toleruoja pacientai, nes gali patys šiek tiek apsitarnauti, judėti, valgyti. Ši terapija sunkiai sergantiems pacientams skiriama reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose arba intensyvaus stebėjimo padaliniuose“, – teigia VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos klinikos vadovas Vygantas Kazlauskas.

Du deguonies aparatus, kurių bendra vertė siekia 10 tūkst. eurų, klinikoms padovanojo investicinė grupė „Žabolis ir partneriai“.

Pasak klinikos atstovo V. Kazlausko, verslo ir visuomenės parama pandemijos laikotarpiu yra itin svarbi ir prisideda prie efektyvesnių paslaugų teikimo pacientams.

„Šiuo pandeminiu laikotarpiu pastebimas verslo labdaros projektų kryptingumas, tikslingumas ir kokybiškos įrangos dovanojimas. Džiugu, kad verslo atstovai, nusprendę teikti labdarą ligoninei, visada pasiklausia, ko labiausiai trūksta konkrečiu metu“, – sako V. Kazlauskas.

Investicinės grupės „Žabolis ir partneriai“ vadovas Alvydas Žabolis tikisi, kad įranga palengvins medikų darbą.

„Pandemija labai aiškiai parodė, kad susitelkusi visuomenė gali ir moka darniai įveikti iššūkius. Iš pandemijos ištrūksime tik tuomet, kai ne tik valstybė, bet ir visuomenė bei verslas reaguos ir dės daugiau pastangų pagelbėti pirmoje fronto linijoje esantiems medikams“, – teigia A. Žabolis.

Praėjusiais metais, pirmojo karantino metu, „Žabolis ir partneriai“ grupė kartu su investiciniu Vilniaus universiteto fondu Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikai padovanojo naują 25 tūkst. eurų vertės medicininių instrumentų sterilizatorių.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės