„Iki" per visus veiklos metus itin daug dėmesio skyrė investicijoms į tvarų energijos vartojimą. Dar 2015 m. pradėjome diegti modernų LED apšvietimą, o prieš kelerius metus atėjo laikas atnaujinti šaldymo įrangą parduotuvėse. Šie iš anksto paruošti namų darbai padeda mums ne tik tvariau vykdyti prekybos tinklo veiklą ir mažinti poveikį aplinkai, bet yra itin aktualūs šiame didelių elektros kainų kontekste", – sako J. Karraschas, UAB „IKI Lietuva" finansų direktorius.

Pasak jo, daugiausia dėmesio ir investicijų per ateinančius metus ketinama skirti saulės elektrinių įrengimui. Jos bus įrengiamos ant įvairaus dydžio „Iki" parduotuvių. Rengiantis projekto įgyvendinimui, šiuo metu vertinamos stogo konstrukcijų apkrovos. Tai lems ir saulės jėgainių galią.

Šiuo metu saulės elektrinės veikia ant „Iki" parduotuvių Kuršėnuose ir Ringauduose. Jų pagaminama energija yra naudojama parduotuvių reikmėms – apšvietimui, šaldymo sistemoms, kitiems elektrą naudojantiems įrenginiams aprūpinti. Saulės elektrinės Kuršėnuose galia siekia 30 kW, Ringauduose – 15 kW. Skaičiuojama, kad saulės elektrinė padeda pagaminti apie 30 000 kW per metus, atsižvelgiant į saulės elektrinės galingumą ir parduotuvės dydį.

Pasak „Iki" finansų direktoriaus, skaičiuojama, kad per 3 metus naudojamos elektros kiekį prekybos tinklas sumažino net 24 proc. vienam kvadratiniam metrui. Tai padaryti leido atnaujintas apšvietimas ir atnaujinta šaldymo įranga. Šiuo metu modernus ir taupus LED apšvietimas įdiegtas maždaug 95 proc. „Iki" parduotuvių. Netrukus planuojama jį sumontuoti ir likusiose parduotuvėse. Perėjus nuo ankstesnio apšvietimo būdo prie LED apšvietimo, parduotuvėje sutaupoma maždaug 40–50 proc. elektros sąnaudų, priklausomai nuo parduotuvės dydžio.

Šaldymo įrangos atnaujinimas – dar vienas sparčiai vykdomas projektas. Ši įranga veikia visą parą ir suvartoja didžiąją dalį prekybos tinklo sunaudojamos energijos. Šiuo metu šaldymo įranga pakeista į efektyvesnę jau 136 iš 235 „Iki" parduotuvių. Skaičiuojama, kad vienos parduotuvės šaldymo įranga nuo bendro suvartojamo energijos kiekio sudarydavo apie 60 proc., nes produktų kokybei užtikrinti joje vienoda temperatūra palaikoma visą parą. Sumontavus modernią įrangą, suvartojimas sumažėjo iki 40 proc.

Prekybos tinklas „Iki" per ateinančius metus toliau planuoja investicijas į parduotuvių atnaujinimą ir naujų atidarymą, logistikos centrų modernizavimą, skaitmeninių sprendimų diegimą ir kt.

Prekybos tinklą „Iki" šiuo metu sudaro 235 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei trys regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia" Vilniuje atidarė ir pirmąją autonominę parduotuvę su „Iki" prekės ženklu. Tai pirmoji tokia Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile" bei nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.