aA
Prie Įvairovės chartijos Lietuvoje prisijungė pirmasis greito aptarnavimo restoranų tinklas – „McDonald‘s“. Ilgus metus nuosekliai ir sistemingai remianti įvairovę bei lygybę darbo vietoje, bendrovė tapo 22 įmones ir organizacijas vienijančios asociacijos nare. Chartijos narės įsipareigoja kurti atvirą ir įtraukią darbo aplinką bei stiprinti savo socialinę atsakomybę.
„McDonald‘s“ tapo pirmuoju greito aptarnavimo restoranų tinklu, tapusiu Įvairovės chartijos nariu Lietuvoje
© Shutterstock

„Per daugiau nei ketvirtį amžiaus savo veiklos Lietuvoje jau padarėme daug ir toliau dirbame, kad sukurtume saugią, atvirą ir orią darbo aplinką, kurioje kiekvienas asmuo, kiekviena visuomenės grupė justų savo indėlį ir svarią vertę. Esame įsitikinę, kad jeigu žmonės nėra vertinami pagal jų lytį, amžių, religiją ar seksualinę orientaciją, tai išlaisvina ir skatina kūrybiškumą bei tobulėjimą. Džiaugiamės galėdami prisijungti prie Įvairovės chartijos ir tikimės, kad šis įsipareigojimas leis ne tik tobulėti mums patiems, bet ir stiprinti šių tvarių bei pažangių visuomenės vertybių sklaidą už mūsų bendrovės ribų“, - sako „McDonald‘s“ generalinis direktorius Baltijos šalyse Vladimir Janevski.

Ši Europos Komisijos iniciatyva veikia 26 Europos sąjungos šalyse. Per ketverius metus prie Chartijos mūsų šalyje prisijungė daugiau nei 20 įmonių, valstybinių institucijų ir NVO organizacijų, tokių kaip „Lietuvos tarptautiniai oro uostai“, Vilniaus miesto savivaldybė, „Swedbank“, „Rimi Lietuva“, „Telia Lietuva“, „Moody’s Lietuva“ ir kt.

„Džiaugiuosi, kad „McDonald's“ („Premier Restaurants“) imasi lyderystės ir ieško sprendimų, kaip užtikrinti lygias galimybes visiems. Apklausos rodo, kad būtent to iš verslo tikisi ir gyventojai - atvirumo, skaidrumo, daugiau įvairovės ir įtraukties. Tai, kad restoranai supranta savo atsakomybę ir poveikį visuomenei, siunčią itin svarbią žinutę visai verslo bendruomenei“, - sako Lietuvos Įvairovės chartijos asociacijos vadovė Rugilė Trumpytė.

Justina Gulbinskienė, „McDonald's“ Įvairovės vadovė Baltijos šalyse, teigia, kad narystė Įvairovės chartijos asociacijoje yra nuoseklaus atsidavimo lygybei, įvairovei bei įtraukčiai rezultatas: „Vien tik kalbėjimo apie toleranciją ir atvirumą jau seniai nebepakanka – įmonės tą turi demonstruoti kasdienėje veikloje. Lakmuso popierėliu yra ne tik tokių asociacijų kaip Įvairovės chartija įvertinimas, bet ir visuomenės reakcija, požiūris į bendrovę. Esame vienas didžiausių ir stipriausių darbdavių rinkoje – tai rodo, kad mūsų ilgametė atvirų durų politika yra tai, kas patrauklu visuomenei, ir už ką esame vertinami“.

Ji atkreipia dėmesį, kad nors prisijungimas prie Chartijos yra savanoriškas, kiekviena įmonė atsakingai tikrinama, ar išties jos vertybes įrodo realūs veiksmai, ir kaip jie atliepia Chartijos siekius.

Prieš tapdamos Įvairovės chartijos narėmis, įmonės turi pateikti duomenis apie lyčių pasiskirstymą įmonėje ir jos vadovybėje, nurodyti, kiek dirba žmonių su negalia, ne ES šalių piliečių, taip pat – koks darbuotojų pasiskirstymas pagal amžiaus grupes.

Potencialūs nariai turi pagrįsti, kaip yra integravę lygių galimybių politikos principus į savo veiklą. Taip pat vertinama, ar organizacija per paskutinius metus turėjo ginčų Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje ar darbo ginčų komisijoje, atvejų teismuose dėl lygių galimybių pažeidimų, diskriminacijos.

Šiuo metu „McDonald‘s“ Lietuvoje dirba 954 darbuotojai nuo 16 iki 77 metų amžiaus su įvairia profesine patirtimi, turintys skirtingų šalių pilietybes, skirtingas religines nuostatas. Bendrovėje dirba 8 žmonės su negalia, ketinama įdarbinti ir daugiau. Užtikrinti galimybes „McDonald‘s“ dirbti žmonėms su specialiaisiais poreikiais padeda ir bendradarbiavimas su socialiniu partneriu Lietuvoje.

„McDonald‘s“, didžiausias greito maisto restoranų tinklas visame pasaulyje, savo veiklą Lietuvoje pradėjo 1996 m. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Marijampolėje šiuo metu iš viso veikia 17 bendrovės restoranų.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Lietuviai vėl palankiausiai įvertino „Senukų“ prekių kainos ir kokybės santykį

Nepriklausomos Šveicarijos agentūros „ICERTIAS“ iniciatyva atliekamo tyrimo metu paaiškėjo...

„Circle K Lietuva“ skaičiuoja atsiperkančias investicijas į tvarumą ir eis dar toliau

Vieną didžiausių Lietuvoje degalinių tinklų valdanti Kanados kapitalo bendrovė „Circle K...

„Baltpool“ biokuro biržoje – du nauji tvarumo sertifikatai

Tarptautinėje biokuro biržoje „Baltpool“ nuo šiol galima prekiauti ir Europos komisijos...

„Lidl“ taromatuose depozitas tampa parama: antrasis ketvirtis – dosniausias projekto istorijoje

Daugiau nei ketverius metus „Lidl Lietuva“ vykdomas socialinis projektas „Už saugią aplinką...

„Tele2“ – pirmasis operatorius Šiaurės ir Baltijos šalyse, įsipareigojęs siekti „grynojo nulio“ taršos

„Tele2“ tapo pirmuoju mobiliojo ryšio operatoriumi Švedijoje ir Baltijos šalyse, prisijungusiu...

Top naujienos

Ekspertai abejoja, ar Vakarai paseks Lietuvos pavyzdžiu: ruošiasi visai kitiems scenarijams su Rusija (7)

Delfi kalbinti politologai abejoja, ar Vokietija , kitos Europos valstybės paseks Lietuvos...

Pigios elektros laikai baigėsi: ekspertai įvertino priemones, kurių būtų galima imtis Lietuvoje (15)

Lietuvoje pirmadienį vidutinė elektros paros kaina viršijo 500 eurų už megavatvalandę....

Kinijai vykdant karines pratybas, į Taivaną slapta išvyko dar viena Lietuvos delegacija papildyta (1)

Kinija mosuoja ginklais aplink Taivano salą, o Lietuva esą taikai gali sutrukdyti. Tarp asmenų...

Karas Ukrainoje. Ukraina vėl smogė Antonivkos tiltui, Melitopolyje – didžiuliai rusų nuostoliai Rusijos karinėje vadovybėje – dideli pokyčiai (1)

Rusijos karinė vadovybė patyrė rimtų pokyčių dėl kariuomenės nesėkmių Ukrainoje.

Užfiksuota skaudi avarija Vilniuje: moterį partrenkęs kaltininkas pabėgo ir pasislėpė bėglį padėjo surasti pilietiški gyventojai

Šių metų liepos 24 d., apie 22 val., Vilniuje , Dzūkų g., automobilis VW, vairuojamas dvidešimt...

Maksimo Galkino koncertas Jūrmaloje sustabdytas dėl kruvino incidento: agresyvaus vyro sulaikymo metu jam sulaužyta ranka specialiai Delfi iš Jūrmalos (3)

Jūrmaloje vykęs trečiasis Maksimo Galkino pasirodymas neapsiėjo be incidentų. Šou teko nutraukti...

„Volfas Engelman“ ieško naujų darbuotojų – paruoš itin retos profesijos atstovus, kuriems mokės nuo 1000 eurų į rankas

Tarptautinis alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų gamintojas „Volfas Engelman“ planuoja augimą...

Verslas PliusTautvydas Marčiulaitis

Marčiulaitis apie recesiją: koks blogiausias scenarijus gali laukti ir kaip ruoštis jau dabar

Liepą Jungtinėse Amerikos Valstijose oficialiai prasidėjo recesija . Tiesa, pati JAV to...

Jeigu nuo mėšlungio negelbsti net magnis, specialistė patarė atkreipti dėmesį į dietą

Mėšlungis – turbūt visiems pažįstama problema. Raumenų spazmai paprastai surakina staiga ir...

Ekspertai įspėja: kokios galimos rizikos šiomis dienomis perkant NT ir kaip jas apskaičiuoti

Nekilnojamasis turtas (NT) savo patrauklumu investicijoms kitas investavimo priemones lenkia net...