aA
Kanados kapitalo degalinių tinklas „Circle K Lietuva“ ateinančiais metais numato tvarų apie 10 proc. darbo užmokesčio fondo augimą, visų tinklo darbuotojų atlygio peržiūrai skiriant papildomus 900 tūkst. eurų per metus. Darbo užmokestis visiems tinklo darbuotojams augo ir šiais metais – liepos mėnesį darbo užmokesčio fondas didėjo apie 6 proc., kas sudaro 600 tūkst. eurų per metus. Atskiriems darbuotojams atlygis šiemet augo 3-20 proc., atsižvelgiant į pareigybes, veiklos vertinimo rezultatus bei darbo patirtį bendrovėje.
„Circle K Lietuva“ darbuotojų atlyginimų didinimui kitąmet skirs beveik 1 mln. Eur
© Bendrovės nuotr.

„Circle K Lietuva“ vadovas Skirmantas Mačiukas teigia, kad atlyginimų politikos klausimu įmonei yra beprecedenčiai ne tik ateinantys metai, bet ir visas pandemijos laikotarpis.

„Prasidėjus pandemijai mažmeninės prekybos ir aptarnavimo sektorius buvo paveiktas labai stipriai. Nuolat besikeičiantys reikalavimai ir ribojamos veiklos sąlygos, būtinybė užtikrinti maksimaliai saugias sąlygas darbuotojams vertė priimti greitus sprendimus. Kaip socialiai atsakinga įmonė dalinamės bendrais sėkmingo darbo rezultatais su, perkeltine prasme, ugnį perėjusia komanda. Atlyginimų didinimas krizės akivaizdoje, esant situacijos neapibrėžtumui rinkoje nėra nei populiarus, nei savaime suprantamas dalykas, tačiau tikimės, kad pozityvus mūsų pavyzdys paskatins ir kitas įmones taikyti panašią praktiką“, – sako S. Mačiukas.

„Circle K Lietuva” moka vienus konkurencingiausių atlyginimų sektoriuje, tačiau pastaruosius porą metų, kai šalyje susiduriama su augančiu darbuotojų trūkumu, nuolat būti žingsniu priekyje leidžia įmonėje taikytos nestandartinės priemonės, tokios kaip atlygio peržiūra atgaline data. Didesni atlyginimai visiems tinklo darbuotojams už 2020 m. pristabdytą atlygio peržiūrą buvo išmokėti 2021 m. balandį, indeksuojant darbo užmokestį ir už praėjusį laikotarpį bei tam skiriant papildomai 500 tūkst. eurų. Įmonės vadovo teigimu, toks sprendimas buvo priimtas įvertinus praėjusio laikotarpio rezultatus ir radus reikiamų finansinių resursų globalioje organizacijoje.

Darbo užmokestį įmonė didino visu pandemijos laikotarpiu, kuomet dalis prekybininkų buvo prastovose – per 2020-2021 m. bendras bazinio darbo užmokesčio augimas daliai degalinių darbuotojų siekė iki 20 proc. Intensyviausiais šių metų vasaros sezono mėnesiais kai kurių aktyvių degalinės operatorių-pardavėjų uždarbis iki mokesčių siekia ir 2700 eurų.

„Turime efektyviai veikiančią skatinimo sistemą, kuomet už pasiektus rezultatus išmokami papildomi piniginiai priedai. Proporcingai kompensuojame ir darbą per šventes bei kalėdiniu laikotarpiu: tam tikras šventines pamainas šiemet apmokame papildomu, trigubu tarifu, tad norinčių ir sutinkančių darbuotis švenčių dienomis nepritrūkstame“, – tikina S. Mačiukas.

Degalinių tinkle šiuo metu dirba apie 850 darbuotojų, didžioji dalis - ne vienerius metus. Pasak pašnekovo, šiame veiklos sektoriuje natūraliai fiksuojami tam tikri sezoniniai svyravimai, darbuotojų skaičiui paprastai didėjant vasaros sezono metu – pavyzdžiui, šių metų rugpjūtį jų dirbo 917.

„Bendra situacija darbo rinkoje šiemet, atlaisvinus karantino ribojimus, paveikė ir mus – vasarą duris vėl atvėrus kavinėms, barams ir viešbučiams buvo nemažas sezoninių darbų pasirinkimas, ypač kurortiniuose miestuose. Visgi didesnė dalis mūsų darbuotojų labiau vertina ilgalaikį, partneryste pagrįstą darbuotojo-darbdavio santykį, o darbo vietą įmonėje įvardija kaip teikiančią didesnį saugumą bei finansinį stabilumą. Nors darbuotojų kaitos rodiklis sudaro 50-60 proc., siekiame tvaraus ir ilgalaikio bendradarbiavimo su kiekvienu darbuotoju“, – sako S. Mačiukas.

Jis įsitikinęs, kad konkurencinga darbo vieta neįsivaizduojama ne tik be stabiliai augančio darbo užmokesčio ir lankstaus piniginių priedų fondo, bet ir be papildomų naudų. Įmonė savo darbuotojams siūlo papildomą sveikatos draudimą, kelionių draudimą, papildomus laisvadienius, premijas už sukauptą darbo stažą įmonėje, užtikrina nemokamą profilaktinį sveikatos patikrinimą bei įmonės lėšomis atlieka periodinį testavimą, vaišina kava, taiko nuolaidas maisto ir kitoms tinklo prekėms bei paslaugoms. Įsitraukti į pardavimų didinimą darbuotojai skatinami vertingais nepiniginiais prizais – pavyzdžiui, praėjusį mėnesį vienos degalinės komanda savaitę atostogavo Egipte.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Gelbėdami dėl nestabilaus grunto sėdančius pastatus sudomino europiečius

Lietuviško kapitalo įmonė „ Geolift Baltic “ 2021-uosius užbaigė svariu įvertinimu –...

„Bitė Lietuva“ kompensuos svarbiausias ryšio paslaugas iš ir į Kazachstaną

Kazachstane šiuo metu vykstant neramumams, šalyje ribojamas interneto ryšys. Ryšio sutrikimais...

Europos sulčių rinkos lyderiai skelbia ambicingus planus tvarumo srityje, neaplenks ir Lietuvos (1)

Mažiau cukraus, aplinkai draugiškesnės pakuotės ir tik iš tvariuose ūkiuose užaugintų vaisių...

„Telia“ jungia nemokamą ryšį į ir iš Kazachstano (1)

Reaguodama į Kazachstane prasidėjusius neramumus ir šalyje ribojamą internetą, telekomunikacijų...

Mažiau grynojo plastiko kačių maisto pakuotėse: murklėms gal ir nesvarbu, bet rūpi šeimininkams

Visiškai saugi maistui skirta pakuotė, pagaminta iš perdirbto, o ne grynojo, plastiko, jau...

Top naujienos

14-metė norėjo „greičiau užaugti“: po pirmo karto automobilyje pasijuto atstumta, todėl kreipėsi į policiją (56)

Su Klaipėdos rajone gyvenančiu vaikinu feisbuke susipažinusi keturiolikmetė jau per antrąjį...

Jau šią savaitę laukia visiškai kitoks pandemijos valdymas – kurie algoritmai keisis? (265)

Ant ministrų kabineto stalo jau guli strategija dėl Galimybių paso ateities, šios savaitės...

Užgriuvus galingam ciklonui vėl siautės vėjas: gali laužyti šakas, versti medžius (1)

Pirmadienio dieną orus lems aktyvus ir vėjuotas ciklonas. Diena bus debesuota su pragiedruliais,...

D+Dailius Dargis

Apie tokią apsaugą Lietuvos prezidentai galėtų tik pasvajoti: Agurkinių apsauginis – apie skerdynėmis turėjusį tapti išpuolį, kurį jis atrėmė

Šio asmens gyvenime ne kartą būta tokių pavojingų situacijų, kad jis ar jo saugomi klientai buvo...

Lietuvoje toks šeimos restoranas sukeltų didelį skandalą: pusnuogiai vyrai linksmina ir tėvus, ir jų vaikus (24)

Jeigu naujų patirčių ir nuotykių ieškantys lietuviai Tailando sostinėje Bankoke norėtų...

Masažuotojas: tik iš sutrikusio kliento balso supratau, kad pamiršau įjungti šviesą

Telšiškis Svajūnas Tunaitis prisijaukinęs regėjimo negalią, įkūrė savo verslą, o tam jam...

Herakliškam žygdarbiui būtinybės verčiama rinktinė nori atsiprašyti sirgalių specialiai Delfi iš Košicės (5)

Kad taptų nemirtingas, Heraklis turėjo atlikti 12 iš pažiūros neįmanomų užduočių. Lietuvos...

Gaisras Klaipėdos rajone: ugniagesiai negali patekti į liepsnų apimto namo vidų

Vėlų sekmadienio vakarą, 22.17 val., Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų ryšio...

Auklėtinių dušą gavęs Sireika taikosi į titulą: kitokių minčių ir būti negali

Pirmą kartą istorijoje į „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą prasibrovęs...

Protrūkis Kinijoje – dar blogesnė žinia pasaulinėms tiekimo grandinėms (39)

Omikron protrūkis Kinijoje drebina tiekimo grandines, gamintojams ir siuntėjams ruošiantis...