aA
Iš gamtos – į gamtą. Tokį devizą sau ir savo verslui yra išsikėlęs Edgaras Guseinovas. Pernai jo vadovaujama „Tabariškių žaluma“ atsidūrė tarp septynių sėkmingiausių Kauno įmonių. Įmonei buvo įteiktas apdovanojimas už aukštą organizacinę kultūrą.
"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas su mama Valentina
"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas su mama Valentina
© DELFI / Laimonas Jankauskas

Kauno rajone, Ringauduose, įsikūrusios įmonės kieme gyvybė tiesiog verda. Už vieno iš kelių spalvingų pastatų darbininkai stumdo pušų žievės kalnus, kitoje dengiamas naujutėlaičio rekonstruojamo namo stogas, į kiemą tai įvažiuoja, tai išvažiuoja čia ruošiamų medžiagų pirkėjai.

Regis, čia darbuojasi kokios kelios brigados, tačiau visame tame ūkyje tvarkosi tik pats Edgaras, jo mama Valentina ir dar vienas samdomas darbininkas – vietos gyventojas Sigitas.

Kitais darbais užsiėmė konkretiems darbams atlikti samdytos brigados.

Mama ir sūnus – ranka rankon

Jau apie penkiolika metų veikiančioje „Tabariškių žalumoje“ yra gaminamas sodų ir kiemų priežiūrai skirtas spygliuočių ir lapuočių mulčias, ruošiamas kompostas, žemė šiltnamiams ir vejai, kraikas gyvūnams, prekiaujama dekoratyviniais akmenėliais bei medžio rinkiniais, kurie skirti barbekiu ar mėsos rūkymui.

Nepaisant to, kad gamybai naudojama daug gamtinės žaliavos – žemė, žievė, kankorėžiai, įvairios medienos atliekos, pačioje įmonės teritorijoje – stebėtina tvarka.

"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas
"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas
© DELFI / Laimonas Jankauskas

„Mano bendražygė, pagrindinis mano talkininkas“,– švelniai apie savo dešinąją ranką ir visų finansų tvarkytoją, mamą Valentiną kalba verslininkas. Jis pasakoja, kaip visą gyvenimą jie žengia
koja kojon.

Nuo Nepriklausomybės pradžios jie kartu dirbo prekybos srityje, kūrė pirmuosius šeimos verslus.

„Buvo metas, kai aš dar paauglys kartu su mama ankstų rytą traukdavome į Aleksoto turgų. Aš prekiavau vaizdo kasetėmis, o mama – įvairiais kitais dalykais“, – prisiminė Edgaras.

"Tabariškių žaluma"
"Tabariškių žaluma"
© DELFI / Laimonas Jankauskas

Vaikštinėjant po įmonės teritoriją jis pasidžiaugia, kad dabartiniame versle jam pavyksta investuoti išvengiant įvairių paskolų: „Patys daugybę darbų atliekame. Ir trinkeles patys susidėjome, ir išsibetonavome, ir pamatus išsiliejome. Turime nedidelę savo lentpjūvę, tai ten irgi daug darbų pasidarome.“

Duoklė gamtai

Verslininkas sako, kad perdirbdamas įvairias medienos atliekas jis tarsi grąžiną duoklę gamtai: „Vieni degina, paverčiai dūmais, o mes grąžiname visa tai į žemę. Tai virsta maistu žemės organizmams ir augalams. Kita vertus, žmonėms, kurie naudoja tai, ką mes pagaminame, tenka mažiau ravėti ir gražiai, estetiškai aplinka atrodo.“

"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas
"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas
© DELFI / Laimonas Jankauskas

Vedžiodamas po dar mažai pavasario paliestą įmonės, o taip pat ir savo būsimų naujų namų kiemą, kuriame jau dabar nesunku pastebėti, kiek šeimininko rankos pridėta kuriant aplinką, Edgaras demonstruoja čia pat gaminamo mulčiaus privalumus. Medžio žievių ir kankorėžių mišinys gaubia
gražiai besirikiuojančius šilauogių krūmus, įvairius vaismedžius. Jis sako, kad toks mišinys puikiai tinka ir drenažui, tuomet puikiai cirkuliuoja oras.

Apie savo produkciją Edgaras gali su didžiausiu užsidegimu pasakoti ir pasakoti. O ypač – apie jo ruošiamo mulčiaus naudą ir teisingą panaudojimą.

Edgaro Guseinovo mama Valentina
Edgaro Guseinovo mama Valentina
© DELFI / Laimonas Jankauskas

„Laikau save šiokiu tokiu sodininku, bet man patinka ir laukinė gamta“, – bevaikščiojant po kiemo pakraštyje išsaugotą mažytį beržynėlį savo aistros sodininkavimui ir gamtai neslepia šeimininkas.

Ilgainiui praeivius džiugins jo rankomis pasodinta alyvų alėja.

Mokėsi iš lenkų

Būtent nuo aistros sodininkystei, galima sakyti, ir gimė šis verslas.

„Pasodini kokius augalus, išvažiuoji į darbus, o jie kaipmat jie apauga žolėmis. Norisi juos ir deramai prižiūrėti, ir tinkamai patręšti. Pradėjau ieškoti daugiau informacijos, tuo domėtis.

"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas
"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas
© DELFI / Laimonas Jankauskas

Išsiaiškinau, kad yra toks dalykas, kaip mulčias. Parsivežiau jo iš Lenkijos savo sodui ir buvau labai patenkintas. Tada parvežiau pilną mašinos priekabą ir jį pardaviau. Tai ir buvo toji pradžia. Tada daviau skelbimą į laikraštį ir taip užsisuko. Vėliau nusipirkau autobusiuką ir juo gabendavau“, – pradžią prisiminė pašnekovas.

"Tabariškių žaluma"
"Tabariškių žaluma"
© DELFI / Laimonas Jankauskas

Besilankydamas pas lenkų gamintojus Edgaras matė, kaip jie dirba, kaip ruošia tą produkciją.

Ilganiui nusprendė pats imtis gamybos. Dabar panaudoja ne tik lietuvių, latvių, bet ir kitų kaimynų paruoštą biokurą. Dirba su dideliais fabrikais, stambiomis lentpjūvėmis: „Mažos lentpjūvės mums tiesiog atiduoda, nes ten būna su pjuvenomis sumaišytų atliekų, kurių sandėliavimui reikia daug vietos. Jos net briketų gamybai netinka. Pasakysiu taip: yra rūšiuojamos įvairios šiukšlės – popierius, buitinės atliekos, stiklas ar geležis, o aš išrūšiuoju medienos atliekas.“

"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas
"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas
© DELFI / Laimonas Jankauskas

Verslas ir gyvenimas – vienoje vietoje

Tarp gausiausių „Tabariškių žalumos“ klientų yra želdintojai. Taip pat įmonės gaminių prireikia įvairiems pavieniams objektams, mokykloms, darželiams. Edgaras pasakoja, kad neretai į darbą tenka atlėkti ir sekmadienį – vienintelę laisvą nuo darbų dieną, arba pasibaigus darbo dienai. Todėl džiaugiasi, kad ateityje, kai persileks į naujuosius namus, nereikės sukti galvos dėl teritorijos apsaugos, nei dėl užsivėlinusių pirkėjų.

Verslas ir gyvenamasis būstas vienoje vietoje, – toks modelis, pasak Edgaro, Europoje yra įprastas.

Taip gyvenama Danijoje, Olandijoje, Austrijoje ir kitur.

"Tabariškių žaluma"
"Tabariškių žaluma"
© DELFI / Laimonas Jankauskas

„Gal kai kam atrodo nekokia idėja gyventi darbo vietoje, bet manau, kad ateityje bus vis daugiau ir daugiau tokių pavyzdžių“, – įsitikinęs pašnekovas.

Edgaro įmonė prekiauja lietuviškais neskaldytais upiniais akmenukais, kurie artimi mūsų landšaftui, tačiau egzotikos ar įmantrumo pageidaujantiems klientams pasiūlo ir iš Lenkijos atvežto gneiso, kitaip dar vadinamo medžio akmens skaldos.

"Tabariškių žaluma"
"Tabariškių žaluma"
© DELFI / Laimonas Jankauskas

Šis verslas yra sezoninis, o ypatingai – pavasarinis. Todėl šiuo metu Edgaras neskaičiuoja valandų ir prireikus net naktį prižadintas gali atlėkti į įmonę. O žiemą Žemės ūkio universitete inžinerijos vadybos ir mechanikos studijas baigęs vyras užsiima technikos remontu, nes tam net yra pasistatęs modernų garažą.

Verslininkas tik nusijuokia, kai pasiteirauju, kaip jie taip spėja tryse suktis.

„Armijos žmonių čia nereikia. Aš pats daug dirbu. Čia mano gyvenimas ir mano laikas. Į Palangą manęs netraukia, o kaip norime, tai pakeliaujame žiemą,“ – stodamas prie aparato, kurio pagalba fasuojami gaminiai, pasakoja verslininkas.

"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas
"Tabariškių žalumos" įkūrėjas Edgaras Guseinovas
© DELFI / Laimonas Jankauskas

Jis džiaugiasi, kad toje vietoje, kur jis kuriasi ir kur veikia įmonė, tvyro gera aura. Vyras stengiasi palaikyti gerus santykius su kaimynais ir net surūgėliai pasidarė draugiški.

Verslininkas mato, kaip sparčiai auga konkurencija. Kai ėmėsi šio verslo, retas tuo užsiėmė. Jam net buvo siūloma atidaryti panašią įmonę Vilniuje. Šiuo metu tokias paslaugas siūlančių įmonių pasipylė kaip iš gausybės rago. Tačiau pašnekovas įsitikinęs: vietos po saule visiems užteks.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(58 žmonės įvertino)
4.7586

„Iš reikalo“ gimusių lietuvių gaminių geografija – nuo Polinezijos iki Aliaskos (21)

„Net nepatogu girtis, bet šiuo metu, kai daugelis verslų skundžiasi, mums sekasi kaip niekad...

Tobulo verslo idėją kūrusiai Raseinių rajono gyventojai Vitalijai likimas atsiuntė smūgį, bet moteris nepalūžo (20)

Raseinių rajone , Virgainiuose netoli Žemaičių plento įsikūrė naujas verslas –...

Tarp sodininkų ir želdintojų itin populiarų verslą įsukęs Edgaras: mūsų versle pavasarį daug karščiau nei vasarą Palangoje (24)

Iš gamtos – į gamtą. Tokį devizą sau ir savo verslui yra išsikėlęs Edgaras Guseinovas ....

Kaišiadorių rajone pora įsirengė neįprastą ūkį: lengvų pinigų nebūna (40)

Kaišiadorių rajone , Pavuolio kaime, labai gražios gamtos apsuptyje, prie Strėvos upės yra...

Sibiro ir blokados užgrūdinta žolininkė: išbandymų nereikia bijoti (17)

„ 7 Ievos namai “, kitaip 7IN įkūrėjai Ieva ir Valdas Jonaičiai turi kažkokio vidinio...

Top naujienos

Vyriausybės užmačios – ekonomikos gaivinimo fondo milijonais pamaloninti LRT Po kilusio skandalo tvirtina, kad atsitraukia (59)

Iki paskutinės minutės nuo visuomenės slėptame premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamos...

Dėl pensijų fondų nenurims – siūlys leisti pasitraukti sukaupusiems iki 5000 eurų (139)

Socialdemokratų frakcija antrąkart Seimu teiks siūlymą leisti bet kada pasitraukti iš pensijų...

Malinauskas su keliais šimtais druskininkiečių atvyksta į Vilnių: keliame vėliavas, laukite

Didelė kolona druskininkiečių, tarp kurių ir miesto meras Ričardas Malinauskas jau rikiuojasi...

Prof. Kasiulevičius prabilo apie laikotarpį, kai reikės skiepytis iš naujo: siūlo galvoti apie vakcinų gamybą Lietuvoje (482)

Rugsėjo-spalio mėnesiai – tai tas laikotarpis, kai gyventojams, kuriems jau yra praėjęs šešių...

Šaltiniai: kitą savaitę pradedama vieninga 55+ žmonių vakcinacija, masinė – nuo gegužės 31 dienos (48)

Kitą savaitę visoje Lietuvoje nuo COVID-19 bus pradėta skiepyti 55+ amžiaus grupės žmones, kas...

Išanalizuoti beveik 5 mln. dviem dozėmis paskiepytų žmonių duomenys: pandemiją galima užbaigti (25)

Didžiausias iki šiol realiomis sąlygomis atliktas „ Pfizer - BioNTech “ vakcinos...

Koronavirusas Lietuvoje: trečiadienį užfiksuoti 1293 atvejai, mirė 6 žmonės paskiepyta beveik 32 tūkst. žmonių (145)

Trečiadienį Lietuvoje užfiksuoti 1293 atvejai, nuo koronaviruso mirė 6 žmonės, skelbia...

Raminta Rakauskė | D+

Darbdaviai už skiepą dalija piniginius priedus, čekius ir net siūlo nemokamus pietus: tokias paskatas palaiko ne visi (8)

Nemokami pietūs visą savaitę, papildoma laisva diena, čekiai ar net piniginiai priedai prie...

Atviras 12-okės laiškas: nė vienas neįsivaizduojate, kaip mes jaučiamės (18)

Rugsėjo 1-oji 12-okui, tai yra paskutinė šventė, kai sveikina su mokslo pradžia, tai kai gauni...