aA
Volkswagen AG“ (VW) planuoja susieti aukščiausio rango vadovų premijas su aplinkos apsaugos, socialinių ir ekonominių (ESG) tikslais, Vokietijos pramonės milžinei siekiant palaikyti tvarumo rekomendacijas, kurios investuotojams tampa vis svarbesnės.
Baigiama "Volkswagen Beetle" gamyba
Baigiama "Volkswagen Beetle" gamyba
© AFP / Scanpix

VW tikisi akcininkų pritarimo atnaujintai darbo užmokesčio sistemai per kitais metais įvyksiantį akcininkų susirinkimą, interviu „Bloomberg News“ sakė bendrovės pirmininkas Hansas Dieteris Poetschas. Vadovų atlyginimą sudaro premijos, fiksuota alga ir ilgalaikis paskatų planas, susijęs su akcijų kainų dinamika.

„Integruojant ESG kriterijus į mūsų valdybos premijų paskaičiavimus siūlomos konkrečios iniciatyvos, siekiant įgyvendinti mūsų nubrėžtus tvarumo tikslus“, - sakė H.D. Poetschas. ESG iniciatyvų pažanga bus matuojama pasitelkiant pagrindinius rodiklius, įskaitant dekarbonizaciją šalies viduje ir įvairovės indeksus, sakė jis.

Toks pareiškimas nuskambėjo tuo metu, kai vis daugiau finansinių bendrovių, nuo bankų iki privataus kapitalo įmonių, stengiasi pertvarkyti savo versloves ir portfelius ruošiantis kone visiškai laisvai nuo iškastinio kuro aplinkai.

Nors šis žingsnis atkartoja panašias BW AG ir atsarginių dalių tiekėjos „Continental AG“ priemones, geriausiais pardavimais pasaulyje garsėjančios automobilių gamintojos siekis paspartinti būtent aplinkosaugos pastangas yra ypač svarbus. Bendrovė turi 125 gamyklas eilėje šalių, nuo Brazilijos iki Kinijos, ir, jos vertinimu, vien jos gaminami automobiliai sudaro 1 proc. išmetamo pasaulinio anglies dioksido kiekio. Grupė, pertvarkydama savo pagrindinę strategiją, kuria siekiama sukurti didžiausią pramonės elektromobilių parką, pažadėjo iki 2050 metų tapti neutralia anglies požiūriu.

Hansas Dieteris Poetschas
Hansas Dieteris Poetschas
© Sipa/Scanpix

VW įtraukia ESG tikslus į savo strateginių tikslų sąrašą ir apskaičiuoja premijas, remdamasi keliais veiksniais, įskaitant veiklos rodiklius. Bendrovės generalinis direktorius Herbertas Diessas už praėjusius metus gavo kiek daugiau nei 3 mln. eurų premiją, beveik dvigubai daugiau nei dauguma valdybos narių.

„Rinka pradeda vertinti ESG kaip veiklą, teigiamai koreliuojamą su finansine veikla, ir veikiau kaip investicinę grąžą pagerinantį veiksnį nei kaip kažkokį elementą, reikalaujantį kompromiso“, - lapkritį pateiktoje ataskaitoje teigė Richardas Buttersas, „Aviva Investors“ analitikas.

VW sustiprino savo ESG pastangas po „Dieselgate“ skandalo, nuskambėjusio prieš penkerius metus, kai reguliuotojai atkleidė dujų emisijų testų klastojimą. Larry‘is Thompsonas, kuris vadovavo baudžiamajam „Enron Corp.“ persekiojimui ir rugsėjį užbaigė VW tyrimą dėl kaltės pripažinimo pagal sutartį su Teisingumo departamentu, pareiškė, kad bendrovė gali būti „ilgalaikės ir tvarios etikos, principingumo ir susitarimų laikymosi sėkmės“ pavyzdžiu“.

Priežiūros problemos

Nors VW pasistūmėjo į priekį stengdamasi nustatyti galimus pažeidimus, jos sudėtinga valdymo bei akcininkų struktūra tebekelia investuotojų susirūpinimą. „BlockRock Inc.“, didžiausia pasaulyje aktyvų valdytoja, spalį dar kartą paliejo kritikos VW stebėtojų tarybai, esą jos nepriklausoma priežiūra yra nepakankama.

„Volkswagen“ vadovams dėl premijų teks labiau pasitempti
© Organizatoriai

Pašaliniai asmenys neturi didelės įtakos VW, nes daugiau nei 90 proc. akcijų su balso teise valdo trys pagrindiniai akcininkai: Piechų ir Porsche milijardierių klanas, Vokietijos Žemutinės Saksonijos žemė ir Kataro nepriklausomas turto fondas. H.D. Poetschas pripažino ilgalaikę kritiką, bet primygtinai tvirtino, kad bendrovė didžiąja dalimi laikosi Vokietijos įmonių valdymo taisyklių ir palankiai vertina savo pagrindinių akcininkų dalyvavimą.

Pastangas palyginti ES iniciatyvas įvairiuose sektoriuose apsunkina skirtinga metodologija ir prioritetai, kuriuos reitingams nustatyti naudoja tiekėjai, tokie kaip „MSCI Inc.“, „Sustainalytics“ ir „Carbon Disclosure Project“.

Duomenų bendrovių informacijos išsamumas taip pat gali labai smarkiai skirtis atskiruose regionuose ir yra mažiau standartizuotas, nei, pavyzdžiui, finansinėse ataskaitose, paremtose nustatytais apskaitos standartais.

VW pakoregavo savo grupių veiklą, kad šios atspindėtų naująją bendrovės strategiją, sutelktą ties elektromobiliais ir programinės įrangos operacijų plėtra, sakė H.D. Poetschas.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Šis miestas pernai pasipildė 33 milijardieriais (27)

Pekine šiuo metu gyvena daugiau milijardierių negu bet kuriame kitame pasaulio mieste. Taip teigti...

Technologijų milžinės keičia gaidelę dėl nuotolinio darbo (102)

Trečiadienį, kovo 31 d., „ Google “ žmogiškųjų išteklių vykdomoji viceprezidentė Fiona...

Top30. Lietuviško verslo dinastijose – vis nauji vardai (60)

Verslus nepriklausomoje Lietuvoje kūrę jo pionieriai vienas po kito visą ar dalį atsakomybės...

Karantinas nesustabdė nerti į apribojimų kankinamą veiklą: dvi šeimos pasiryžo perimti vieną žinomiausių Palangos restoranų (113)

Tikriausiai visi, kam teko lankytis Palangoje , žino, kad šis kurortas garsėja kavinių ir...

Negirdėtą sanatoriją Širvintų rajone įkūrusi pora: arkliai neprivalo keliauti į skerdyklas (41)

Tradiciškai vos išgirdus žodį ūkis , susidaro įspūdis, kad jame gausybė žemės ūkio...

Top naujienos

Raimondas Kuodis: Konstitucinio Teismo turi nelikti (291)

Lietuvoje atsirado savotiška „teisininkų oligarchija”: teisininkai uzurpavo svarbias visuomenės...

Spynas nukabinę prekybos centrai žada griežtą kontrolę – „Gariūnų“ turgaus vadovas lieja nuoskaudas (145)

Prekybos centrai ir prekyvietės pirmadienį atveria duris ir žada tinkamą priežiūrą – ne visur...

Palygino koronaviruso bangas Lietuvoje: trečioji banga šalį paveikė nevienodai situacija bus blogesnė nei praėjusią vasarą (14)

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys–Balevičius feisbuke palygino trečios ir antros...

Draugiškus santykius su Rusija palaikiusioje Čekijoje – kardinalūs pokyčiai: byra planai ne tik dėl „Sputnik V“ vakcinos (51)

Iškilo grėsmė, kad Čekijos kaltinimai Rusijos karinės žvalgybos agentams dėl dviejų sprogimų...

Arūnas Spraunius | D+

Paskaičiuota, iki kada pandemija bus jau galutinai suvaldyta ir kiek žalos padarė iki šiol: sugebėjo perspjauti net Antrąjį pasaulinį karą (1)

2020 metų kovo moralo versija: ne virusas dėl visko kaltas, tiesiog nereikia svaidyti akmenų į...

„Avia Solutions Group“ vadovas Janukėnas: ką padarysi, plėsimės kitur (92)

Pandemijai į letargo miegą nustūmus dalį sektorių, vienas iš labiausiai koronaviruso kirtį...

Neįvertintas baltymų šaltinis mūsų virtuvėje: ne tik gausu vitaminų, bet ir padeda išsaugoti jaunystę (16)

Soja ir jos produktai, pasak mitybos specialistės, dietistės Vaidos Kurpienės , yra...

Nuo pirmadienio įsigalioja karantino pakeitimai: kas keičiasi (136)

Nuo pirmadienio darbą Lietuvoje gali atnaujinti prekybos centruose įsikūrusios parduotuvės, kino...

Dėl kreditinio sukčiavimo įtariama 7 asmenų grupė gavo 2 mln. eurų paramos nukentėjusiems nuo COVID-19 (14)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame 7 asmenys įtariami...