aA
Volkswagen AG“ (VW) planuoja susieti aukščiausio rango vadovų premijas su aplinkos apsaugos, socialinių ir ekonominių (ESG) tikslais, Vokietijos pramonės milžinei siekiant palaikyti tvarumo rekomendacijas, kurios investuotojams tampa vis svarbesnės.
Baigiama "Volkswagen Beetle" gamyba
Baigiama "Volkswagen Beetle" gamyba
© AFP / Scanpix

VW tikisi akcininkų pritarimo atnaujintai darbo užmokesčio sistemai per kitais metais įvyksiantį akcininkų susirinkimą, interviu „Bloomberg News“ sakė bendrovės pirmininkas Hansas Dieteris Poetschas. Vadovų atlyginimą sudaro premijos, fiksuota alga ir ilgalaikis paskatų planas, susijęs su akcijų kainų dinamika.

„Integruojant ESG kriterijus į mūsų valdybos premijų paskaičiavimus siūlomos konkrečios iniciatyvos, siekiant įgyvendinti mūsų nubrėžtus tvarumo tikslus“, - sakė H.D. Poetschas. ESG iniciatyvų pažanga bus matuojama pasitelkiant pagrindinius rodiklius, įskaitant dekarbonizaciją šalies viduje ir įvairovės indeksus, sakė jis.

Toks pareiškimas nuskambėjo tuo metu, kai vis daugiau finansinių bendrovių, nuo bankų iki privataus kapitalo įmonių, stengiasi pertvarkyti savo versloves ir portfelius ruošiantis kone visiškai laisvai nuo iškastinio kuro aplinkai.

Nors šis žingsnis atkartoja panašias BW AG ir atsarginių dalių tiekėjos „Continental AG“ priemones, geriausiais pardavimais pasaulyje garsėjančios automobilių gamintojos siekis paspartinti būtent aplinkosaugos pastangas yra ypač svarbus. Bendrovė turi 125 gamyklas eilėje šalių, nuo Brazilijos iki Kinijos, ir, jos vertinimu, vien jos gaminami automobiliai sudaro 1 proc. išmetamo pasaulinio anglies dioksido kiekio. Grupė, pertvarkydama savo pagrindinę strategiją, kuria siekiama sukurti didžiausią pramonės elektromobilių parką, pažadėjo iki 2050 metų tapti neutralia anglies požiūriu.

Hansas Dieteris Poetschas
Hansas Dieteris Poetschas
© Sipa/Scanpix

VW įtraukia ESG tikslus į savo strateginių tikslų sąrašą ir apskaičiuoja premijas, remdamasi keliais veiksniais, įskaitant veiklos rodiklius. Bendrovės generalinis direktorius Herbertas Diessas už praėjusius metus gavo kiek daugiau nei 3 mln. eurų premiją, beveik dvigubai daugiau nei dauguma valdybos narių.

„Rinka pradeda vertinti ESG kaip veiklą, teigiamai koreliuojamą su finansine veikla, ir veikiau kaip investicinę grąžą pagerinantį veiksnį nei kaip kažkokį elementą, reikalaujantį kompromiso“, - lapkritį pateiktoje ataskaitoje teigė Richardas Buttersas, „Aviva Investors“ analitikas.

VW sustiprino savo ESG pastangas po „Dieselgate“ skandalo, nuskambėjusio prieš penkerius metus, kai reguliuotojai atkleidė dujų emisijų testų klastojimą. Larry‘is Thompsonas, kuris vadovavo baudžiamajam „Enron Corp.“ persekiojimui ir rugsėjį užbaigė VW tyrimą dėl kaltės pripažinimo pagal sutartį su Teisingumo departamentu, pareiškė, kad bendrovė gali būti „ilgalaikės ir tvarios etikos, principingumo ir susitarimų laikymosi sėkmės“ pavyzdžiu“.

Priežiūros problemos

Nors VW pasistūmėjo į priekį stengdamasi nustatyti galimus pažeidimus, jos sudėtinga valdymo bei akcininkų struktūra tebekelia investuotojų susirūpinimą. „BlockRock Inc.“, didžiausia pasaulyje aktyvų valdytoja, spalį dar kartą paliejo kritikos VW stebėtojų tarybai, esą jos nepriklausoma priežiūra yra nepakankama.

„Volkswagen“ vadovams dėl premijų teks labiau pasitempti
© Organizatoriai

Pašaliniai asmenys neturi didelės įtakos VW, nes daugiau nei 90 proc. akcijų su balso teise valdo trys pagrindiniai akcininkai: Piechų ir Porsche milijardierių klanas, Vokietijos Žemutinės Saksonijos žemė ir Kataro nepriklausomas turto fondas. H.D. Poetschas pripažino ilgalaikę kritiką, bet primygtinai tvirtino, kad bendrovė didžiąja dalimi laikosi Vokietijos įmonių valdymo taisyklių ir palankiai vertina savo pagrindinių akcininkų dalyvavimą.

Pastangas palyginti ES iniciatyvas įvairiuose sektoriuose apsunkina skirtinga metodologija ir prioritetai, kuriuos reitingams nustatyti naudoja tiekėjai, tokie kaip „MSCI Inc.“, „Sustainalytics“ ir „Carbon Disclosure Project“.

Duomenų bendrovių informacijos išsamumas taip pat gali labai smarkiai skirtis atskiruose regionuose ir yra mažiau standartizuotas, nei, pavyzdžiui, finansinėse ataskaitose, paremtose nustatytais apskaitos standartais.

VW pakoregavo savo grupių veiklą, kad šios atspindėtų naująją bendrovės strategiją, sutelktą ties elektromobiliais ir programinės įrangos operacijų plėtra, sakė H.D. Poetschas.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

IT įmonės vadovas: vertybėmis grįstą kultūrą reikia užsiauginti (2)

Verslo augimas šiandien yra neįmanomas be kruopščiai suburtos talentų komandos. Vis dėlto...

Ekscentriškasis japonų milijardierius: nuo skrydžių į Mėnulį iki įspūdingo superautomobilio (4)

Yusaku Maezawa – milijardierius , kurio turtai įspūdingi. Jis planuoja dalį savo turimų...

Ugnė Karaliūnaitė | D+

Jų protėviai paliko Lietuvą: nustebsite, kokius turtus susikrovė šie milijardieriai (8)

Viena turtingiausių šeimų JAV, pasaulinis kazino tinklas ar prabangūs nekilnojamojo turto objektai...

Singapūro valstybinis investuotojas bando laviruoti: teršėjų vienareikšmiai nenurašo (1)

Gali atrodyti prieštaringa investuoti į anglies dvideginį generuojančius teršėjus , tuo...

Verslas visame pasaulyje susiduria su ta pačia problema: kenčia 7 iš 10 įmonių (15)

Net 7 iš 10 (69%) apklaustų įmonių trūksta darbuotojų , rodo „ ManpowerGroup “ tarptautinis...

Top naujienos

Kasčiūnas: tarnybos įpareigotos neteisėtus migrantus nedelsdamos grąžinti į Baltarusijos teritoriją papildyta 21:53 (1393)

Šiandien valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovė Agnė Bilotaitė priėmė...

Šių specialistų trūkumas garantuoja, kad darbą tikrai gausite: jokių viršvalandžių ir vidutinis 2000 eurų atlyginimas (52)

Ar pamenate, kai jūsų klausdavo, kuo norėsite būti užaugę? Ką darėte, kai atėjo laikas...

Profesorius Čaplinskas: delta atmainos virusas dauginasi kitaip nei prieš tai plitusių (230)

Sergamumo koronavirusu padėtis šalyje blogėja. Kasdien skelbiami vis didesni naujai...

Karolis Kasperas | D+

Hitlerio vaikai: nuo dešimties metų ruošė karo mašinas, nušluosiančias viską savo kelyje

Yra sakoma – tradicijos perduodamos iš kartos į kartą. Adolfas Hitleris taip pat nusprendė...

Karbauskis: Landsbergis turi važiuoti pas Nausėdą ir neišeiti, kol nesusitars (597)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako, jog...

Prienų rajone – įspūdingas nuosavas pomidorų ūkis: augina kelis šimtus skirtingų jų veislių (22)

300 skirtingų pomidorų veislių – tiek šiemet savo pomidorų ūkyje jų augina agronomė ir...

Eskedar Maštavičienė: jei didžioji dalis nelegalių migrantų liktų Lietuvoje – jie taptų legaliais gyventojais (1087)

14 metų Lietuvoje gyvenanti ir Lietuvos pilietybę turinti pabėgėlė iš Etiopijos Eskedar...

Liūdnai pagarsėjusių diktatorių meniu: dėl kokių priežasčių jie sau neleido kulinarinių įmantrybių (5)

Anaiptol ne iš gerosios pusės pagarsėję XX a. politikos veikėjai galėjo mėgautis išskirtine...